Svět knihy 2017 − svátek milovníků knih začíná

svetknihy.cz

Ilustrační foto | FOTO: svetknihy.cz

V Průmyslovém paláci na Výstavišti se už vše chystá k tomu, aby ve čtvrtek mohl být zahájen mezinárodní veletrh Svět knihy 2017, který potrvá do neděle 14. května. 

K termínu konání veletrhu vychází ve většině nakladatelství ty nejzajímavější jarní knižní novinky, které budou často i za účasti autorů na Výstavišti představeny. Přijede také řada zahraničních autorů, letos k těm nejznámějším patří irský spisovatel John Boyne, izraelský autor knih pro dospělé i pro děti Uri Orlev, polský a v Česku dobře známý novinář a spisovatel Mariusz Szczygiel nebo ve Švýcarsku žijící spisovatelka Corinne Hofmannová, autorka bestselleru Bílá masajka.

Hlavní téma veletrhu je Genius loci v literatuře. Spisovatelé a literární vědci přijedou z devíti měst, která mají titul Kreativní město literatury UNESCO, stejně jako Praha. Dalším tématem letošního veletrhu je Kniha jako objekt, což podporuje světový trend návratu k tištěným knihám. Podle statistik totiž prodej elektronických knih u nás i ve světě prudce klesá. Některé typy knih, jako např. dětská literatura či kuchařky se v elektronické podobě prakticky už téměř nevyskytují, stejně jako umělecké publikace, které se stávají často exkluzivním dárkem.

Podle slov ředitele veletrhu se podařilo přilákat zpět malé nakladatele, kteří si kvůli vysokým poplatkům nemohly svou účast v minulých letech dovolit. K tradičním vystavovatelům tedy přibude celý pavilon menších nakladatelství, v něm se představí například  Akropolis, Dauphin, Baobab, Labyrint, Maťa, Meander nebo Torst.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner