Andrej Babiš prý koupil noviny proto, aby psaly pravdu. Novinářské sdružení Free Czech Media připravilo prezentaci, jak tato pravda vypadá ve skutečnosti. Je to sbírka absurdit a nehorázností, které by nikdy v Mf DNES a v Lidových novinách nemohly spatřit světlo světa, kdyby je nekoupil politicky aktivní miliardář a současný premiér, který jako vydavatel nevyniká smyslem pro inteligentní noviny. Horší je, jak tyto noviny pod vlivem svého majitele převracejí naruby realitu.

Ukázkovou absurditou je hlavní zpráva těchto novin, že čeští muži neznásilňují ženy, ale migranti ano. Babišova Mf DNES ale také dělá na titulní straně propagaci klinikám umělého oplodnění, které patří do Babišova holdingu, a Babišův ministr zdravotnictví Adam Vojtěch upravuje zákony tak, aby na tyto kliniky mohlo jít více žen. Noviny ochotně propagují umělé oplodnění, ministr za hnutí ANO k tomu dělá zákon a premiér vlastní skrze svůj svěřenský fond kliniky, kde se tato operace provádí.

Tuto prezentaci představila v klubu Rock Café editorka deníku FORUM 24 Johana Hovorková. Zde je video, kde ukazujeme nejabsurdnější příklady této hořké parodie na noviny. Upozorňujeme přitom na skutečnost, že právě tyto noviny po větší část devadesátých let a po celé první desetiletí nového století plnily klíčovou funkci veřejné kontroly moci. Babiš je koupil právě proto, aby tuto funkci už plnit nemohly, když je právě on u moci.

Neexistuje v Evropě žádný jiný příklad, že by se tímto způsobem vrcholný politik zmocnil klíčových zpravodajských novin. Morální deficit lidí, kteří u toho asistují, je evidentní. Tím, kdo je tu takovým chováním poškozený, nejsou ale novináři, nýbrž česká veřejnost. A také je třeba se zabývat i tím, že ostatní politické strany již nestojí po takové mediální akvizici jednoho miliardáře na stejné startovní čáře ve férové politické soutěži. Hnutí ANO a Andrej Babiš mají nestandardní mediální náskok.

Podrobnosti a jasné důkazy o politické manipulaci denním tiskem předsedou vlády Andrejem Babišem čtěte ve speciálu FORUM: Babiš, Důsledky jeho moci. K dostání ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

Revue Forum Banner