Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček svým dopoledním vystoupení na Českém rozhlasu Plus pravděpodobně vyprovokoval další lidi, aby vyrazili na dnešní demonstrace proti Babišovi, Benešové a Zemanovi, které se konají na 127 místech po celé zemi. Ovčáček v pořadu Pro a proti předvedl, jak vidí svět. A pohled to nebyl pěkný.

Tak například Marie Benešová je podle něj statečná odbornice. Námitky, že v Ústí nad Labem pracovala pro údajnou mafii okolo bývalé hejtmanky, Ovčáčka nezajímají s tím, že šlo o pouhé klienty advokátky Benešové. Kritizovat Benešovou je podle mluvčího prezidenta absurdní a hloupé.

O demonstracích se vyjádřil jako o nepoctivých a falešných. Prostestující prý rozhodně nemají očekávat, že by na základě jejich tlaku Benešová odstoupila. „Ulici se neustupuje,“ zopakoval několikrát Ovčáček.

V pořadu debatoval s Mikulášem Minářem z iniciativy Milion chvilek pro demokracii. Ovčáček po celou dobu působil povýšeně, arogantně, Minářovi skákal do řeči a skutečně se vytočil jen jednou.

A to, když mu Minář řekl, že Babiš mluví za 1,5 milionu voličů, kteří mu dali svůj hlas, ale potom je tu ještě 4,5 milionu dalších voličů, kteří mu hlas ve volbách nedali. Rozčílený Ovčáček v tu chvíli začal vykřikovat cosi o popírání výsledku demokratických voleb a o tom, že Zemana volilo 2,8 milionu lidí. Že jeho konkurenta Jiřího Drahoše volilo 2,7 milionu lidí už pochopitelně nezmínil.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora