Svět se zbláznil. Komunista volá po nezávislých médiích a svobodě

Petr Cvalín (vlevo) je přesvědčený komunista (Facebook)

Petr Cvalín (vlevo) je přesvědčený komunista | FOTO: Facebook

Na politické scéně prý není jiná strana, která by svůj boj ohledně svobody a nezávislých médií myslela vážně, než ta komunistická. S touto obskurní myšlenkou přišel ve svém textu pro Parlamentní listy Petr Cvalín. Nadějný bolševik z Plzeňského kraje.

Těžko uvěřitelná slova z pera zástupce partaje, která u nás desetiletí zaměřovala svou pozornost na všemožná omezení a zákazy, týkající se svobody projevu, vyznívají směšně. Ale provolání za svobodu a nezávislá média, které se komunistovi tolik zalíbila, nejsou tím jediným, čím neznalý politik argumentuje.

Pokud by měl brát rozumně smýšlející člověk Cvalínova slova vážně, musel by ho vyzvat k neodkladné návštěvě lékaře, zabývajícího se myšlenkovými pochody a fungováním mozku jako takového. „Každý občan České republiky by měl mít svobodu vyjádřit svobodně svůj názor, aniž by byl nějakým způsobem perzekuován. A komunisté jsou si tohoto vědomi,“ pokračuje například komunistická naděje ve svém sloupku.

Po prostudování dalších odstavců si však musí být každý jist, že si ze čtenáře dělá soudruh Cvalín legraci a Parlamentní listy si spletl s nějakým ironickým plátkem. „Bohužel část veřejnosti si nechce uvědomit, že KSČM i tentokráte hájí zájmy svobody a demokracie,“ píše politik.

Zjevně si neuvědomuje, že spojit do jedné věty slova komunismus a demokracie nejde, neboť se oba výrazy navzájem vylučují. Jak ovšem autor trefně upozorňuje: „Jediná Komunistická strana Čech a Moravy chrání ústavnost České republiky. To je jen další z faktů, který nelze popřít.“ To tedy rozhodně ne.

Petr Cvalín je rozhodně novým větrem v zatuchlých strukturách KSČM a rozhodl se jít na věc po svém. S notnou dávkou nadsázky, která je však evidentně nechtěná, představuje svou stranu jako jedinou volitelnou pro ty, kdo chtějí bránit demokracii u nás. Zapomeňme tedy na všechny trezorové filmy, zakázané autory a pronásledování StB. Komunisté jsou totiž „ti hodní“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]