Světoznámé kapely i prezident Zelenskyj. Koncert na podporu Ukrajiny zazní ve dvaceti zemích včetně Česka

Demonstrace proti válce Putinova Ruska s Ukrajinou na Václavském náměstí v Praze (27. 2. 2022) (Alena Spálenská / FORUM 24)

Demonstrace proti válce Putinova Ruska s Ukrajinou na Václavském náměstí v Praze (27. 2. 2022) | FOTO: Alena Spálenská / FORUM 24

Ukrajina už měsíc bojuje proti nesmyslné válce, kterou rozpoutal ruský prezident Vladimir Putin. Ukrajinská armáda i běžní občané každý den statečně bojují proti ruské agresi. V neděli v podvečer se uskuteční mezinárodní charitativní koncert s názvem Save Ukraine – #StopWar, který budou moci sledovat lidé ve dvaceti zemích světa. Mezi nimi nechybí ani Česká republika. 

Ve dvouhodinovém hudebním maratonu, který bude přenášen více než 20 televizními stanicemi do Evropy a dalších zemí světa, vystoupí přes dvacet světových a ukrajinských interpretů,“ oznámili organizátoři. Prostřednictvím videohovoru se připojí také ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se svou ženou Olenou.

Na akci vystoupí světoznámí umělci a kapely, jako Imagine Dragons, Nothing But Thieves, Fatboy Slim, Craig David nebo vítězové Eurovize Salvador Sobral a Netta. Na hudebním maratonu nebudou chybět ani ukrajinští umělci Dakha Brakha, Ruslana, THE HARDKISS, Jamala, Go_A, MONATIK, Alyona Alyona a další. 

„Při rozpoutání brutální války proti Ukrajině nepřítel takovou reakci Ukrajiny a světa nečekal. Především sílu Ukrajinců při obraně své země a rozsah ničivých sankcí uvalených mezinárodním společenstvím. Dosáhli jsme významných výsledků díky systematické práci Ukrajiny a neochvějné podpoře našich partnerů. Rusko již utrpělo velké ekonomické ztráty a ocitlo se v naprosté izolaci. Nezastavujeme, jdeme vpřed. Tento hudební maraton je dalším signálem mezinárodního společenství: je to válka Ruska proti celému světu a jen společně můžeme vyhrát,“ řekl k akci ukrajinský ministr zahraničních věcí Dmytro Kuleba.

V Česku bude koncert vysílat Česká televize od 17:30 na programu ČT2. V Praze na Staroměstském náměstí budou moci diváci hudební maraton sledovat na velkoplošné obrazovce. Vše začne v 17 hodin, ještě před začátkem koncertu totiž vystoupí významné osobnosti z České republiky. Moderování české akce, kterou pořádají iniciativy We must acta a Stojíme za Ukrajinou společně s Velvyslanectvím Ukrajiny v Praze, se ujme spisovatelka Tereza Boučková, signatářka Charty 77. Více informací najdete ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]