Svobodní Rusové odsuzují Putinovu mobilizaci a podporují občanskou neposlušnost

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Neformální Sdružení svobodných Rusů založili ruští podnikatelé Vitalij Ginzburg a Ildar Gareev, kteří žijí a podnikají v České republice. Nyní vydali prohlášení s názvem Česko a další země musejí zesílit zbrojní dodávky napadené Ukrajině. Prohlášení přinášíme v plném znění.

Ruský prezident (ve skutečnosti vůdce mafiánského gangu) Vladimir Putin vyhlásil částečnou mobilizaci a do války chce povolat dalších 300 tisíc vojáků. To svědčí o jediném, Rusko je na Ukrajině v koncích a za každou cenu se snaží odvrátit hrozící porážku. Tato mobilizace je aktem ruského zoufalství a ruské armádě nijak nepomůže. Těmto odvedencům chybí kvalitní výcvik, nejsou pro ně výstroj a zbraně. Je známou skutečností, s jakými logistickými problémy se potýkají ruské jednotky na Ukrajině, jímž nejsou jejich velitelé často schopni ani zajistit jídlo a tak se ruští vojáci uchylují k rabování jako v dřívějších dobách.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Nicméně toto opatření Kremlu je zločinné povahy, protože povede k eskalaci konfliktu na Ukrajině. Ve skutečnosti bude znamenat další vraždění ukrajinských civilistů včetně žen a dětí, tak, jak tomu bylo v Buči, Izjumu nebo Mariupolu, další mučení, znásilňování, rabování a tak dále. Vyhlášení této mobilizace je proto další neomluvitelný Putinův zločin.

Zdá se však, že už se ruská veřejnost probouzí a má dost zbytečné války na Ukrajině, ve které už zahynuly desítky tisíc ruských vojáků. Ruské matky a manželky už nechtějí, aby se jim synové a manželé vraceli domů v rakvích. Důkazem jsou masový úprk Rusů, který se týká branná povinnost ze země či úmyslně způsobená zranění odvedenců, aby se tak vyhnuli vojenské službě. Dále rozsáhlé protesty v ulicích ruských měst, při nichž už ruská policie zatkla více než tisíc tři sta lidí. Rusové už nechtějí dále snášet vládnoucí zločinný režim. Tyto protesty mají plnou podporu Svobodných Rusů v České republice, kteří odsuzují Putinovu mobilizaci a zároveň vyzývají obyvatele Ruské federace k občanské neposlušnosti.

Z Putinovy mobilizace musí Západ včetně Česka vyvodit jediný správný závěr. Tím je navýšení zbrojních dodávek pro ukrajinskou armádu včetně dodávek moderních systémů včetně letounů F-16. Svobodní Rusové vyzývají Českou republiku, a v tom souhlasí s prezidentem Milošem Zemanem, aby na Ukrajinu posílala více zbraní než dosud a také i další pomoc včetně humanitární. Ruská agrese proti Ukrajině musí zastavena za každou cenu, v krajním případě i nasazením vojenských útvarů států NATO.

Vitalij Ginzburg, předseda Svobodných Rusů v České republice

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články