Svobodu slova chce od Muska na twitteru Putinův Sputnik a Islámský stát

Elon Musk (ČTK)

Elon Musk | FOTO: ČTK

„Elone, když už jsi pro svobodu projevu, tak bys možná mohl zrušit zákaz účtů Russia Today a Sputniku a také zrušit zákaz  u mého účtu?“ ptá se na twitteru Margarita Simonjanová, hvězda Putinovy nenávistné a nacistické ruské propagandy a šéfredaktorka RT.

Je to právě ta osoba, která před týdnem ohnivě v ruské televizi kázala, že válka je krásná a že vede k osobnímu rozvoji. Také se neštítí vyhrožovat Ukrajině likvidací civilní infrastruktury a občas vzývá i jaderné rakety.

()

Nyní jde o to, zda se nejen Simonjanová, ale také Lavrovova mluvčí Marija Zacharovová, která je přesně stejnou fanatičkou, a s nimi třeba i vzteklý vyznavač jaderné vláky Vladimír Solovjov, dostanou zpátky na twitter, když si jej nyní čerstvě koupil bizarní podnikatel Elon Musk. Ten už vyhlásil, že se na twitter „vrátí svoboda slova“. To otevírá kolem twitteru dost neuvěřitelné dilema, které popisuje server Politico.cz

Renomovaný server jde přitom ještě dál. Kdyby se naplnily Muskovy představy o široké svobodě slova na twitteru, tak tu vedle ruských propagandistů ještě mohou usilovat o svá práva na vyjadřování také kremelské propagandistické agentury Sputnik či RIA Novosti, jejichž obsah zakázala šířit Evropská komise. A další na řadě pak už stojí samotný Islámský stát. Ano, o své místo v prostředí svobody slova na twitteru se již přihlásili i džihádisté.

Jinak se o využívání twitteru přihlásila také komunistická vláda v Pekingu, která jej ale chce využívat pouze jednosměrně k šíření svých názorů, svým občanům naopak hodlá nadále znemožňovat, aby k nim proudily informace z twitteru.

Kniha Návrat ze SSSR a Popraveni "Návratu ze SSSR" (FORUM 24)

Celý tento děsivý případ je velmi poučný: Logickou odpovědí na velkohubé sliby svobody od egomaniakálního Elona Muska je sborové volání všech zločinců světa, kteří požadují svobodné šíření své zločinecké propagandy.

Ať si to zapamatuje naše slavné Sdružení pro svobodu slova. Svobodu pro zločiny – tak se jmenuje v překladu program, který naše Putinova pátá kolona hlásá. Věřme, že Muska zastaví úřady demokratických zemí a že to s tím otevřením twitteru pro Islámský stát a Sputnik nebude tak horké. Jestli ano, zažijeme něco hrozného. Mimo jiné by šlo o naprosté popření právního státu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články