Svými úplatky a infantilními žvásty nás urážíte, píše důchodkyně Babišovi. Nejsme nesvéprávní a nenecháme se koupit

Premiér Andrej Babiš (printscreen – facebook Andreje Babiše)

Premiér Andrej Babiš | FOTO: printscreen – facebook Andreje Babiše

Paní Hana Toufarová je v penzi. Nebydlí v Praze a důchod pobírá už dlouho. Teoreticky by tedy měla patřit do skupiny potenciálních voličů ANO, na které mají Babišovi marketéři nejvíce zacíleno. Poslední dobou se však zdá, že naprosto nepokryté – byť vehementně popírané – kupování seniorských hlasů značnou část důchodců naopak popudilo. Právě tak jako přístup, který Andrej Babiš k této skupině obyvatelstva zvolil. A tak paní Toufarová napsala premiérovi otevřený dopis.

Infantilní video-blábolení o pejscích a lásce k seniorům, kterými je obšťastnil ve svém posledním „Čau lidi“, se u mnoha starších spoluobčanů zcela minulo cílem. Poměrně dost je totiž urazilo. Jsou snad nesvéprávní, že s nimi, občany a voliči, předseda vlády mluví jako praštěný strýček s malými dětmi, a to ještě nepříliš chytrými? Pokládá je za prodejné hlupáčky, na které stačí do kamery zamávat cukrátkem – pětitisícovkou? Za dětinská stvoření, která spustí radostný potlesk, když jim ukáže roztomiloučké štěňátko, které má skoro tak rád jako všechny ty naše babičky a dědečky? Zjevně ANO, zjevně si to o svých seniorských voličích myslí. Paní Hana se proto rozhodla dát Andreji Babišovi otevřeným dopisem najevo, jaký na to má názor.

Pane premiére,

v zájmu zachování vlastního duševního zdraví nesleduju Vaše pravidelné bláboly Čau lidi, ale tentokrát jsem si dodala odvahy a Váš výplod na téma „Hluboká láska ke kočičkám, pejskům a seniorům“ jsem s velikým sebezapřením zhlédla.

Nabyla jsem z toho dojmu, že při návštěvách u svého největšího kamaráda a ochránce v Lánech jste snad nějak dospěl k názoru, že senilní, nemyslící a téměř nesvéprávní jsme všichni. Nenechte se však mýlit. Nejsme! Nejsme hlupáčci, na které je třeba infantilně žvatlat. Tušíte vůbec, že pro inteligentní, myslící seniory je to nanejvýš urážlivé?

Krátkozrací jsou ti, kteří Vás volí! Ti, co věří Vašim planým slibům, nechápou Vaše urážky, že je třeba jim „dať krmiť“, jak se o svých voličích vyjadřujete, nechápou, že to, co vláda přidává na důchodech, je pouze povinným dorovnáváním inflace zvýšeným o předvolební úplatečky a venkoncem to samozřejmě není z Vaší kapsy, jak mnozí naivkové věří.

Nemyslící jsou ti, kteří jsou radostí celí bez sebe z Vašeho slibu, že Vy – spasitel, jim na Vánoce nadělíte pět tisíc korun. Penzisti, kteří pobírají příspěvek na bydlení, a kvůli tomu „dárku“ o něj přijdou, Vás budou proklínat!

Všechny Vaše sliby a veškeré Vaše konání v souvislosti se seniory, a nejen s nimi, jsou pouze nechutným předvolebním populismem a snahou koupit si nás! Jak o Vás řekla opozice v televizi: „Já vám pětitisícovku, vy mně hlas při volbách!“ Protože takhle to je, nic jiného v tom není, i kdybyste se stokrát zaklínal, že to s žádnými volbami nemá nic společného. Kdo Vám po tolika lžích, kterými nás krmíte, má ještě věřit?

Nespoléhejte proto na seniory. Je nás totiž mnoho, kteří máme ještě v živé paměti totalitu a zrůdné praktiky StB, komunistické tajné policie, které jste se jako agent Bureš upsal! Takovým lidem se nevěří, takoví lidé se nevolí!

Je nás mezi důchodci mnoho, kteří Vás nejenže neobdivují, ale ani si Vás neváží a volit Vás nikdy nebudou! Ani za všechny peníze světa. Nikdy, nikdy, nikdy. A to si zapametajtě!

P. S.: Říkáte, že milujete pejsky, kočičky a seniory? Dobrá. Já miluji skunky, opice a premiéry! Jen Vás ne.

Hana Toufarová, Karlovy Vary, 73 let

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]