Syn Putinova mluvčího si žije v luxusu nad poměry a není jasné, kde na to vzal

(FB Nikolaje Cholese)

FOTO: FB Nikolaje Cholese

Vůdce opozice a ředitel Nadace pro boj proti korupci Alexej Navalnyj opět zaútočil na ruskou mocenskou elitu, tentokrát se zabýval synem mluvčího Vladimíra Putina Dmitrije Peskova.

Na blogovém příspěvku s názvem „Zlaté dítě brilantního otce“ Navalnyj tvrdí, že Nikolaj Choles, syn Putinova mluvčího Peskova, si žije podezřele nad poměry. Zprávu přinesl server The Moscow Times. Podle ruské Wikipedie je to syn z prvního manželství s Anastasií Buďonnou, vnučkou sovětského velitele Buďonného. Narodil se v roce 1990. Choles vyrůstal v Británii, než se v roce 2011 vrátil do Ruska, říká Navalnyj, kde si užíval luxusního životního stylu, a to i přes dočasné zaměstnání mezi obdobími bez zaměstnání. Podle dalších zdrojů má v Moskvě byt o rozloze 110 metrů čtverečných, vlastní řadu vozů a na krku má přes stovku nezaplacených pokut.

Podle Navalnyho příspěvku byl Choles krátce zaměstnán ve zpravodajství televize RT financované státem a podílel se na několika dalších projektech.

Ale tato příležitostná zaměstnání by mu neumožnila financovat drahé automobily a další majetek, kterým pod svým jménem disponuje, stejně jako jeho luxusní životní styl, který je zdokumentován na sociálních médiích. K němu patří jachty a soukromá letadla.

Navalného účet na Instagramu označil Cholese za „amatérského skokana na koních“. Choles neodpověděl serveru The Moscow Times na dotazy, ale ve svém vystoupení na RBC nazval Navalného zprávu „provokací“.
„Je to jenom noční můra,“ řekl. „Za co jiného byste to mohli považovat? Je to strašné.“

Navalnyj uvedl, že je to „příklad toho, jak v Rusku, kde 20 milionů lidí žije pod hranicí chudoby a 70 procent může jen snít o 45 000 rublech, je možné mít krásný život. Na nejvyšší úrovni. Bez toho, aby něco dělal. “

Není to poprvé, kdy Navalnyj vytasil zbraň proti Peskovovi. V roce 2015 tvrdil, že dlouholetý Putinův mluvčí vlastní hodinky za 37 miliónů rublů, které si nemohl dovolit za oficiální státní plat.

Brzy poté publikoval text, kde píše, že Peskov si na týdenní líbánky pronajal extravagantní jachtu za 26 milionů rublů (400 000 dolarů).

Navalnyj doufá, že v příštím roce bude kandidovat na prezidenta, a to i přes trestní stíhání, které mu v tom zákonem brání. Peskov zatím k této zprávě vůdce opozice nevydal žádnou reakci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]