Syn radního za ANO vydělává na službách pro město. Vybrán byl bez soutěže

Příbramský radní Václav Dvořák (pribram.cz)

Příbramský radní Václav Dvořák | FOTO: pribram.cz

Zvláštní poměry vládnou na radnici v Příbrami. Město pod vedením členů Babišova hnutí například uzavřelo smlouvu se synem jednoho z radních, zastupujících ANO, aniž by na poskytované služby vypsalo výběrové řízení. Marek Dvořák si tak už přišel na necelých 140 tisíc.

Starosta vládne podle svého uvážení

Podezřelá smlouva, v jejímž rámci poskytuje Dvořák za hodinovou sazbu 1900 Kč právní poradenství v oblasti vodovodů a kanalizací, běží už od loňského června. Tehdy syna radního Václava Dvořáka, vybral sám starosta Jindřich Vařeka, taktéž člen ANO. Ten podle serveru pribram.cz své rozhodnutí odůvodňuje tím, že výběrové řízení na právní služby je špatně hodnotitelné, a proto přijal Dvořáka na vlastní odpovědnost. „Řídit se v případě právních služeb cenou by byla cesta do pekel. Výběr podle ostatních kritérií je subjektivní. To je prostě fakt,“ tvrdí starosta Vařeka.

[ctete-foto]42320[/ctete-foto]

Transparentnost své práce zdůrazňuje i Marek Dvořák ve svém dopisu zastupitelům Příbrami, který rozeslal v únoru. „Doufám, že nemusím zdůrazňovat, že z této částky se musí odvádět příslušné odvody, platit daně a hradit své náklady, mzdy zaměstnanců, atp.,“ píše. „Poradenství v oblasti vodovodů a kanalizací vyžaduje nejen podrobnou znalost zákonů (zejména vodovodního a vodního), ale též vyžaduje znalost místních poměrů a též znalost postupů, která je ve vodárenství běžná, ale v zákonech nevyslovená,“ vysvětluje Dvořák, který si za své poradenství zatím nafakturoval 136.005 Kč bez DPH.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]