Syrským žoldákům se na Ukrajině bojovat nechce, spíše chtějí dezertovat do Evropy

Zničený tank po bojích na Ukrajině (Profimedia)

Zničený tank po bojích na Ukrajině | FOTO: Profimedia

Sýrie neplní ruský plán na zapojení ozbrojenců do války proti Ukrajině, tvrdí ukrajinská rozvědka. Zpravodajci hlásí, že Sýrie selhává v plánu zapojit ozbrojence do války na Ukrajině na straně Ruska.

Dosavadní sliby syrských úřadů o systémovém dodávání žoldáků pro ruskou armádu neplatí. „Slibovanou snadnou procházku totiž změnily zprávy o prudkých bojích a vysokých ztrátách Rusů. Většina syrských vojáků není ochotna riskovat své životy kvůli přízračnému finančnímu zajištění,“ píše se ve zprávě ukrajinské rozvědky.

(Wikipedia)

Proto se 22. března konala schůzka mezi velitelem 8. brigády v jižní syrské provincii Dera plukovníkem Nasimem abú Irra a generálem ozbrojených sil Ruské federace Alexandrem Žuravlevem, který vykonává funkci velitele ruské skupiny v jižních provinciích Sýrie. Ruský generál požadoval poskytnutí seznamu bojovníků, kteří jsou připraveni účastnit se války proti Ukrajině. Syrský plukovník však neposkytl jasnou odpověď. Místo toho údajně jen slíbil, že se ozve poté, co bude ruské požadavky konzultovat s ostatními představiteli řídícího sboru 8. brigády.

Podle zaznamenaných signálů se v současné době ruští operativci snaží vyjednat nábor žoldáků i ze 16. brigády Syrské arabské republiky.

Hlavní správa rozvědky ukrajinského ministerstva obrany navíc prohlásila, že zjistila, že část syrských žoldáků považuje účast ve válce na straně Ruska jen za dobrou šanci pro dezerci a následnou nelegální migraci do zemí Evropské unie.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]