T. Okamura bojuje za demokracii, proti majdanizaci a diktátu Bruselu. Geniální, ne?

Eric Drooker

Předseda (momentálně SPD) a sebenabízející se podporovatel Babišovy vlády a autor knihy Umění vládnout Tomio Okamura se rázně vydal na barikády. Ve čtvrtek sdělil na svém Facebooku plamennou výzvu, jak osvobodit národy střední Evropy z bruselského útlaku a zachránit u nás demokracii.

Nebohý Babiš musí vědět, že krom svého trestního stíhání ve funkci, což je evropský unikát, by si navíc spojením s Okamurou vysloužil ještě zkoumavější pohledy na bruselských chodbách.

Okamura je ale ve svém spasitelství téměř nezastavitelný. Sděluje národu: „V posledních dnech probíhá pokus destabilizovat politickou situaci v České republice. Vidíme otevřenou snahu popřít výsledek voleb a znemožnit normální práci Sněmovny a zabránit vzniku vlády. Události jsou jasně časově propojené s děním na Slovensku. Důvodem je výsledek voleb v Itálii. Polsko, Itálie, Rakousko a Maďarsko – tyto země vykročily k obnovení své suverenity v rámci EU. Společně s Českou republikou a Slovenskem mohou vytvořit silný blok zemí blokující diktát Bruselu. Proto dnes probíhá pokus destabilizovat a majdanizovat tyto země. Hnutí SPD je jediná politická síla jasně hovořící o této formě politické agrese a jediná síla připravena jí čelit důsledným hájením výsledku demokratických voleb.“

Bylo by zajímavé se Okamurových stoupenců zeptat, v čem ten diktát spočívá. Čím tak od rána do večera každý den běžný občan trpí, že se cítí drcen železnou rukou Bruselu a „majdanizován“. Asi bychom se dozvěděli, že k nám chce Unie násilím vecpat uprchlíky a udělat z Česka rejdiště teroru. Pak by si zřejmě vzpomněli na nějaké předpisy o okurkách, jejichž znění by nejspíš neznali a netušili, oč tehdy doopravdy šlo. Tím by to zřejmě zhaslo. Totalitní Brusel kdysi jen vydal směrnici, podle které se banány a okurky nějakého tvaru prostě zařadí do kategorie označené jiným písmenem, aby se při obchodování po celé Evropě vědělo, co jste na druhém konci kontinentu ve velkém nakoupili do svých obchodů. Prostě druhý protektorát a Čtvrtá říše. O uprchlíka u nás nikdo nezavadí a jediný útok provedl ten protiuprchlický důchodce, co vykolejil stromy vlak, aby se to na uprchlíky dalo hodit. Poslankyní za Okamurovu stranu se stala paní, co si vymyslela zprávu o autobusu plném uprchlíků, jak se utíkají schovat do lesa. Pravda to nebyla, ale bezmozkové usoudili, že by mohla být.

Zajímavý je ale pojem „majdanizovat“, který se – zřejmě následkem ruské propagandy, kde je slovo Majdan příbuzné se slovy fašismus a mor – šíří i po sociálních sítích. Majdan je označení pro protesty občanů, kteří už měli dost promoskevské loutky prezidenta Viktora Janukovyče. Zvláště když pod vlivem Moskvy odmítl podepsat už připravenou asociační dohodu s EU. Janukovyč (* 1950) byl pozoruhodná postava už svou minulostí. Jako sedmnáctiletý byl odsouzen na tři roky vězení za krádeže, ve dvaceti za ublížení na zdraví. Ale tak dejme tomu, byl mladý.

V roce 2004 kandidoval na prezidenta a měl k ruce ruské poradce. Nejdřív to vypadalo, že volby vyhrál, ale po stížnostech na volební podvody ve druhém kole získal úřad jeho protikandidát Juščenko. Prezidentem se stal až v roce 2010. Jeho protikandidátka Tymošenková pak skončila ve vězení, protože prý jako premiérka údajně vyjednala nevýhodné smlouvy o dodávkách plynu s Ruskem. Když odmítl podepsat asociační dohodu, došlo k onomu „Majdanu“, který nakonec vedl k Janukovyčovu útěku za pomoci Rusů a jeho svržení parlamentem, protože ho nakonec opustili i stoupenci z vlastní strany.

Když tedy Okamura a další mluví o majdanizaci, je celkem jasné, že přijímá slovník Kremlu. Verbálně se sice zaklíná, stejně jako další populisté, hlasem lidu, ale tím míní jen takový lid, který se podaří v nějakém referendu zmanipulovat aspoň k nějakému těsnému vítězství podle vlastních představ. Vzhledem k tomu, že mu preference oproti původním představám klesají, bude muset svůj ideologický boj ještě přiostřit, pokud je to ještě vůbec možné.  Okamuru a jeho věrné velmi pobuřuje, když se někdo jeho hnutí odváží kritizovat. Ohlasy jeho oddaných věřících na stávku středoškoláků, jak je vyjadřují pod výše citovanou předsedovou výzvou, jsou celkem vypovídající (a ponechány v původní podobě, bez redakčních úprav):

Školy by měly být ze zákona apolitické. Ředitelé škol, kteří dnes vyhnali žáky rozbíjet demokracii, by měli být odvoláni a potrestáni. U škol středních, kde jsou děti pod 18 let, je to už do nebe volající.

Mě by zajímalo KDO to organizuje??!! Mám takové podezření, že mimo jiné někdo ze zahraničí… Na Slovensku v podstatě to samé…. Vytvořit problém a odstranit nepohodlné….

Zajít tam a ty decka vyfackovat aj stěna komediantama hercem a a rádoby umelcema

 Propustit učitele co neznají ústavu. Náboženství ani politika nepatří do škol. To má být neutrální půda.

S odpůrci by se mělo tedy rázně zatočit, s učiteli, umělci, studenty, s každým. Janukovyč si to taky myslel a dnes si turisté mohou prohlížet jeho luxusní sídlo a on sám sedí v Rusku a může jen vzpomínat na staré zlaté časy. Jeho ruští ochránci vyvolali na Ukrajině vyvolali krvavou válku. Prostě obrana suverenity prvního řádu. Na obranu Zemana, Babiše a Okamury ale nikdo tanky a zelené mužíčky bojovat nepošle. To má opravdu smůlu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]