Tajemná schůzka Zemanova muže a šéfa NBÚ. Zmizeli zadním vchodem, na dotazy nereagují

Ředitel Národního bezpečnostního úřadu Jiří Lang  (ČTK)

Ředitel Národního bezpečnostního úřadu Jiří Lang | FOTO: ČTK

Zvláštní schůzka ředitele Národního bezpečnostního úřadu Jiřího Langa a Jana Nováka, šéfa bezpečnostního odboru Pražského hradu, se měla podle Deníku N uskutečnit v pondělí před polednem v restauraci Lví dvůr. Ani jeden z účastníků setkání se k jeho důvodu nevyjádřil, z podniku poblíž Hradu oba odešli zadním vchodem. 

Jak uvádí Deník N, oba muži vstoupili do restaurace krátce po sobě, ve volně dostupných prostorách luxusního podniku se však ani jeden z nich nenacházel. Zřejmě tak využili soukromí, které nabízejí zdejší salonky. Na setkání Langa s Novákem je zvláštní především fakt, že je to právě NBÚ, který prošetřuje prezidentskou kancelář kvůli podezření z vyzrazení tajných informací z důležitých dokumentů. Ty má na starost odbor, který vede Novák.

(Týdeník FORUM)

Přestože do restaurace později zašli i další dva zaměstnanci Hradu, ani oni údajně dvojici uvnitř neviděli. V salonku jsme nebyli,“ upřesnil pro Deník N jeden z nich. Lang s Novákem tak pro odchod z podniku museli použít zadní vchod. Kolem druhé hodiny byl totiž šéf bezpečnostního odboru ve své kanceláři, ačkoliv ho novináři neviděli ze Lvího dvora odejít.

Na dotaz ohledně schůzky s ředitelem NBÚ Novák pouze napsal: „Se všemi dotazy vás podle pravidel odkazuji na Odbor tiskový Kanceláře prezidenta republiky. Zde se ovšem odmítli vyjádřit. Stejně se zachoval i Lang, který vůbec nereaguje. Mluvčí NBÚ Jaromír Kadlec pouze uvedl, že „nemá žádné informace o zmiňovaném jednání“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články