Tajemství některých fotografií Diany a Charlese je stále nevysvětleno

Princezna Diana a Princ Charles (Joe Haupt/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

Princezna Diana a Princ Charles | FOTO: Joe Haupt/flickr.com/CC BY-SA 2.0

Za dobu patnáctiletého manželství princezny Diany s princem Charlesem vznikly stovky fotografií slavného páru. Některé z nich ovšem vyvolávají otázku, na niž se ani po dlouhých letech nepodařilo najít odpověď. Čím si převážně Britové tolik lámou hlavu, píše deník The Mirror.

Detail, kterého si všimne málokdo, se pro mnohé fanoušky královské rodiny stal nevysvětlitelnou záhadou. Jedná se o výšku prince Charlese na některých společných fotografiích s Dianou. 

Podle oficiální zásnubní fotografie by totiž měli oba měřit zhruba stejně. Přesto existují snímky, na nichž je následník britského trůnu vyšší než jeho zesnulá manželka. Ale například když stáli na nemocničních schodech po narození prince Williama, je jasně vidět, že byli přibližně stejně vysocí.

Podle historických zdrojů si dokonce Diana musela kvůli tomu, aby nebyla na svatbě vyšší než její choť, vzít boty bez podpatků. Přitom se najdou fotografie, na nichž Charles působí vyšším dojmem, někdy třeba až o hlavu.

Tento zajímavý fakt se začal znovu řešit, když se po internetu rozšířila fotografie staré známky, na níž je pár zachycen. Mnoho fanoušků má pochopitelně své vysvětlení. Někdo zmiňuje absenci bot s podpatky u Diany, další si myslí, že si Charles stoupal při některých společných foceních na bednu, která mu přidávala na výšce.

Podle článku na The Society Pages to může mít co do činění se společenským očekáváním, že muži by měli být vyšší než ženy. Doktorka Lisa Wadeová, profesorka na Occidental College, se domnívá, že Charles s Dianou byli obvykle naaranžováni tak, aby se zdálo, že je princ výrazně vyšší než jeho žena, nebo aby alespoň zamaskovali skutečnost, že tomu tak není.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články