Tajná služba našla manželku ruského vojáka, která chtěla mučit ukrajinské děti

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Zvěrstva, která páchají někteří ruští vojáci na Ukrajině, vzbudila celosvětový rozruch. Válečné zločiny, jež jsou na okupovaném území na denním pořádku, ovšem nebudí ve všech pouze odpor a odsouzení. Někteří Rusové dokonce týrání a zabíjení bezbranných civilistů vítají.

Jedna z podporovatelek násilí na Ukrajincích byla podle zprávy deníku The Mirror nyní identifikována tajnými službami okupovaného státu. Julija Koptová při telefonickém rozhovoru se svým manželem Vladimirem, který slouží v Putinově armádě, přiznala, jak by chtěla dětem na Ukrajině ubližovat.

(Týdeník FORUM)

Přitom podle dostupných informací je Koptová sama matkou a pracuje v dětské nemocnici v ruském Smolensku. Přesto byla schopná svému choti sdělovat své zvrácené vize. „Píchala bych jim drogy, a když by to zabralo, podívala bych se jim do očí a řekla: Umírejte, trpte,“ vyprávěla žena.

„Řezala bych jim genitálie, vyřezávala jim hvězdičky na záda, a dokonce bych jim každý den uřezávala části ucha či prstů, takže by je to hrozně bolelo,“ pokračovala ve svých fantaziích, až to jejího manžela zděsilo. „Jsou to děti, Julijo,“ reagoval voják. Jeho žena ovšem nepřestala. „Já ty Ukrajince prostě nenávidím, nenávidím je,“ dodala.

Telefonát se podle britských novin uskutečnil na začátku května. Ruský voják volal domů pravděpodobně z okolí Charkova. Místní tajné službě se podařilo hovor zmonitorovat a později identifikovat osoby, které spolu telefonovaly. Když se ukrajinští novináři Rádia Svoboda pokoušeli kontaktovat Juliji Koptovou, odmítla s nimi hovořit.

Telefonické hovory ruských vojáků s jejich blízkými nabízí jasný vhled do myšlení okupantů. Před časem se například objevil přepis nahrávky, v níž člen Putinovy armády přiznal, že střílel na vlastní vesnici. Cílem bylo obvinit z agrese Ukrajinu a ospravedlnit tak útok na ni. Rozhovor mezi vojákem a jeho manželkou však odhaluje, že Rusové zahájili palbu na vlastním území.

(Pavel Beneš)

„To my jsme stříleli na Klimovo,“ sdělil příslušník ruské armády. Manželka se snažila zjistit, proč to její muž a další vojáci dělají. „Je to nutné. Dělá se to proto, abychom vyprovokovali Ukrajince. Stejně to bylo i v čečenské válce. V Moskvě se vyhazovaly byty do povětří, aby to vypadalo na teroristy. Ve skutečnosti to byla FSB,“ vysvětloval voják s tím, že nyní by Ukrajinci ani nemohli na Klimovo střílet, protože jsou moc daleko.

Na tuto informaci reagovaly ukrajinské bezpečnostní služby na twitteru: „Rusko samo střílelo na vesnici Klimovo v Brjanské oblasti, ačkoli z toho obvinilo Ukrajinu. Potvrzují to nedávné odposlechy telefonických rozhovorů okupantů, které má SBU k dispozici.“ Za původce ostřelování se skutečně Rusko pokusilo označit ukrajinské vrtulníky. Zároveň lživou informaci použilo jako záminku k vlastnímu útoku. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články