Tajný dokument: Rusové jsou nebezpeční. Zakázku na Dukovany by neměli dostat

Miloš Zeman (ČTK)

Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Špatné zprávy pro některé obyvatele Pražského hradu. Tajný dokument komise expertů totiž říká, že zakázku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany by neměli z bezpečnostních důvodů získat Rusové ani Čína. Představují bezpečnostní riziko. A právě Rusy Miloš Zeman a jeho okolí má prosazovat. Závažnou informaci přinesl server ihned.cz. Že chce, aby ohromnou zakázku co nejdříve získali Rusové, měl prezident podle Respektu říci Babišovi i některým ministrům.

Komise složená z bezpečnostních expertů a zástupců tajných služeb a některých ministerstev se usnesla na tom, že zakázku nesmí získat země, která je v nepřátelském stavu s Českou republikou, a to jsou právě Rusové, kteří považují NATO za svého nepřítele.

Vláda Andreje Babiše se snaží rozhodnutí o dostavbě Dukovan odkládat, to je však v rozporu se snahou Miloše Zemana a jeho poradce Martina Nejedlého, kteří mají kontakty na Rosatom.

Otázkou zůstává, jak se Babiš zachová nyní, když prezident evidentně posílil vliv na něj i jeho vládu tím, že mu po skandálu s údajným únosem Babiše ml. vyslovil téměř nekonečnou důvěru. Zeman řekl, že Babiše pověří sestavením vlády, i kdyby ta současná padla. Babiš řekl, že nikdy neodstoupí. Na fakt, že Zemanova podpora nebude zcela zdarma, upozornil v Otázkách Václava Moravce místopředseda ČSSD a hejtman Martin Netolický.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]