Tajný scénář Bureše a Falmera vedoucí k vyhazovu Petříčka z vlády se plní

repro ČT

Vojtěch Filip a Andrej Babiš | FOTO: repro ČT

O tajném scénáři vyhazovu Tomáše Petříčka, jediného slušného ministra Vlády Andreje Babiše, se mluví už několik dní. Nachystal ho na nátlak šéfa komunistů Vojtěcha Filipa a zřejmě i Pražského hradu Andrej Babiš. Přesněji řečeno, agenti StB s krycími jmény Bureš a Falmer vymysleli, jak a kdy z vlády dostanou ministra, který se jako jediný chová prozápadně a staví se proti Rusům a Číňanům. Tedy, chová se normálně. Jako normální ministr zahraničí členské země NATO a EU. A to právě vadí Zemanovi a Filipovi.

Podle všeho se naplní to, co scénář napovídal. Babiš s vyhazovem Petříčka počká až po sjezdu ČSSD. Petříček totiž žádnou chybu neudělal, pro jeho vyhazov není jiný důvod, než přání bolševiků a kolaborantů. Šéf ČSSD Hamáček se vyjádřil v tom smyslu, že pro vyhazov svého ministra zahraničí nevidí důvody. Čili, kdyby Babiš společně se Zemanem Petříčka z vlády odstranili, tak jako Pocheho, v rozporu s postojem ČSSD, výrazně by před sjezdem oslabili Hamáčka. A právě jeho, ne příliš tvrdého předsedu sociálních demokratů, potřebují.

Bureš a Falmer teď počkají, až ztracení sociální demokraté znovu zvolí Hamáčka svým předsedou, aby si estébáci dál mohli dělat, co chtějí. V kauze rekonstrukce vlády totiž vůbec nejde o žádného Ťoka. Babiš potřebuje jen to, aby na dopravě byl někdo, kdo nebude dělat ostudu a bude plnit úkoly. Ťok sice plní tak nějak úkoly, ale dělá ostudu. Kdyby měl Babiš v zásobě jeho nástupce, vyhodí Ťoka bez rozmyslu kdykoliv, ale plán počítá s tím, že si tento (a možná ještě další) vyhazov nechá na jaro. Provede ho společně s vyhazovem Petříčka, aby změna na klíčovém ministerstvu zahraničí nebyla tak křiklavá. Prostě jí zahrne do něčeho, čemu bude říkat rekonstrukce vlády.

Tomáš Petříček se dost možná osobně setká s oblíbenou technikou Andreje Babiše, kterou se zřejmě naučil při práci pro StB. Babiš Petříčkovi nabídne, že může jít sám dobrovolně, nebo nedobrovolně po účelovce, tedy dehonestaci v médiích pana premiéra, na tiskovkách atd.. Babišova klasika. Pan premiér je totiž známý tím, že má na každého složku.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner