Tak dlouho se někdo třese před islámskými hordami a neomarxisty, až mu vládnou komunisté

(F24)

Existuje několik spolehlivých způsobů, jak se dostat do neštěstí. Jednotlivci i skupiny je volí přes bídné zkušenosti stále znova. Dělají to ženy, které si stále znovu vybírají za partnery násilníky a pak se diví, stejně tak i národy, které občas zatouží po svobodě a pak se vrhnou k nohám další bezohledné velmoci.

Jak nedávno na serveru Aei.org napsal Dalibor Roháč, ducha doby ve Střední Evropě dobře vystihuje jedna fotografie. Je na ní rakouská ministryně zahraničí Karin Kneisselová, na jejíž svatbu dorazil Vladimir Putin a zatančili si spolu.

Když někdo ví, co Putin byl (důstojník KGB) a je (šéf zchudlé jaderné mocnosti a velitel okupační armády a hlava nesčetného množství agentů provozujících pilně hybridní propagandistickou válku), jde mu z toho trochu hlava kolem.

Jistě, autor říká, že tohle můžeme pochopit, byť ne omluvit. Rakousko po válce vyvázlo o vlas ze sovětské sféry vlivu, po studené válce se rakouský bankovní sektor stal útočištěm pro ruské peníze, které jsou bezpečněji uložené na Západě. Můžeme dodat, že ještě je tu ruský plyn.

„Americký zkapalněný plyn je dvakrát až třikrát dražší než ruský plyn. Za takových podmínek nedává ekonomický smysl nahrazovat ruský plyn americkým zkapalněným plynem,“ řekl v čeervnu rakouský prezident Van Der Bellen. A padesát let po první plynové dohodě byla podepsána další až do roku 2040. To se to pak tančí na svatbě. Ale abychom parafrázovali jedno úsloví, žádný plyn není zadarmo, ani ten levný. („Nechci slevu zadarmo,“ měli by si připomenout Češi.)

Ale dobře, Rakušané si se značným štěstím uchovali svobodu a měli plyn, my jsme měli totalitní režim utvrzený v polovině své existence vpádem tanků.

Jak ukázal průzkum, 35 procent Čechů ve věku 18 až 34 let neví, co se stalo 21. srpna 1968. Jsou přitom gramotní. (A mají volební právo.) Benjamin Kuras, miláček českých konServativců, antiimigračních hlasatelů a antiislamistů, plácá v Parlamentních listech, že je ohrožena demokracie. Neomarxismem, který se vydává za antitotalitní: „Malérem je, že tato ‚antitotalitní‘ totalita se spojila s tou nejtotalitnější ideologií všech dob, která už 14 staletí usiluje o zničení nejen naší civilizace, ale všech ostatních civilizací, které kdy stačila spolknout. A protože útočí na celý svět zároveň. V tom je možná dlouhodobě horší než sovětský komunismus.“

Kuras utekl po invazi v roce 1968. Intelektuál, spisovatel a nakonec blouznivec.

Podle průzkumu agentury Globseck jen 21 procent Slováků věří, že jejich země náleží k Západu a 56 procent by chtělo, aby se nacházela „někde mezi“ Západem a Východem. Když budou takhle pokračovat, tak jim někdo brzo ukáže, kde to „někde mezi“ je.

Lidé se třesou před islámskými hordami, které za největší vlny v roce 2015 zvýšily počet obyvatel Evropské unie asi tak o dvě tři promile, ale ruské invaze a agenti na vysokých místech a pečlivě naplánované čínské nákupy jim nevadí. Jiní vykládají, jak „neomarxisté“ provedli za padesát let „dlouhý pochod institucemi“ a všechno teď mají pod palcem a chtějí nás islamizovat a dusit politickou korektností, ale komunisté a (formálně) bývalí komunisté, co nemuseli nikam pochodovat, protože už v institucích nalezlí jsou, jim nevadí. Loď bláznů.

Abyychom použili populární výrok: „A komu to slouží, co? Snad druhé straně?“

Jistě. Druhé straně. Tu má tedy každý podle své volby někde jinde.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]