V rámci přiblížení se vlastním voličům zvolil Tomio Okamura netradiční postup. Nechává se fotit, když jí, a zřejmě tak ukazuje, že je jako všichni ostatní lidé, kteří potřebují přijímat stravu. Jeho nejnovějšího snímku si všiml i šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek a nedalo mu to, aby ho neoglosoval.

Okamura na jednu stranu šíří mezi lidmi strach z neexistujících uprchlíků a podobných nesmyslů, ale rovněž se snaží svým „ovečkám“ ukázat, že je jako oni. Normální chlap, který si zajde do restaurace na českou hotovku, protože to přece vlastenci s vysokou školou života dělají.

Je sice zvláštní, že šéf Svobody a přímé demokracie vždy sedí v prázdném gastronomickém zařízení a ke stolu s ním se také nikdo nehrne, ale třeba to pokaždé pouze tak náhodou vyšlo. Bylo by totiž zvláštní, kdyby nechtěl mít s extremistou nikdo společnou fotografii. Třeba takový Jarek Nohavica o tom ví své.

Poslední večeře Okamurova opět ukazovala, že je politik s japonsko-korejskými kořeny vlastencem jak „poleno“. Dal si dokonce trojitou dávku zabíjačkových pochutin. Konkrétně tlačenku, uzenou krkovici a jitrničku. Podle šéfa SPD to prý bylo „mňam“.

Miroslavu Kalouskovi, který svému kolegovi z poslanecké sněmovny popřál dobrou chuť, se ovšem zazdálo, že nechybí ani další lahůdka, konkrétně jelito. Proto ho v komentáři k Okamurově tweetu zmínil.

Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora