Tak na pana prezidenta dohlížejí noví lékaři. Zlepšení je patrné pouhým okem, že…

F24

Zdravotní procházka | FOTO: F24

Do spekulací o prezidentově zdravotním stavu teď přišel objev, že má nové tři lékaře, kteří dohlížejí na jeho zdraví. Nikoli navíc k dosavadním, ale prakticky místo oficiálního konzilia, které se o jeho fungování mělo starat doposud. Tým vedený bývalým ministrem Martinem Holcátem z motolské nemocnice se již dlouho neschází. Všichni z týmu nového jsou lidé Zemanovi nějak blízcí. Zprávu přinesl server Seznam.cz.

Novými lékaři jsou Miloslav Kalaš, Lubomír Nečas a Lubomír Švestka. Kalaš je vedoucí oddělení smluvních vztahů a revizí v pražské Nemocnici Na Homolce. Zemanovi odebírá krev a dělá mu preventivní prohlídky. Nečas, sportovní lékař ze Zlína,  je také krajským lídrem Strany práv občanů (zemanovců). Švestka pochází ze zlínského regionu, odkud je i vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Mynář.

„K rozchodu lékařů se Zemanem došlo zhruba po dvou letech na Hradě. Prezident měl pocit, že mu nic nového nepřinášejí a přehánějí to s prevencí. Doktoři z konzilia si zase občas veřejně posteskli, jak to mají těžké a že Miloš Zeman není zrovna disciplinovaný pacient, jenž by poslouchal jejich rady,“ uvádí Seznam.

Narážky na skutečný prezidentův stav kolují po sociálních sítích už nějakou dobu a přibylo jich poté, co na Zemanovi bylo dost patrné, že ho cesta po Číně značně zmáhá a i na společné fotografování s jinými státníky ho jako jediného museli dovézt, a tak se fotografování opozdilo. Po jeho návratu se také neobjevil na veřejnosti, což vyvolalo další vlnu antihradního humoru a předpokládatelných narážek. Už předtím nedorazil 8. května na Vítkov slavit státní svátek.

V Česku těžko nevzpomenout na dobu činitelů bývalého režimu, o jejichž stavu nebylo třeba ani vydávat žádné prohlášení, protože kdo nebyl hluchý a slepý, učinil si závěry sám i jako laik. Ludvík Svoboda, Husák, Brežněv, Černěnko − škoda slov. Můžeme přidat i nebohého Emila Háchu, kterého v úřadu drželi okupanti právě proto, že byl nemohoucí, a prezidenta Beneše, kterého jeho zdravotní stav v posledních letech stále více ochromoval, až všechno skončilo nedůstojným a tragickým závěrem „Vítězného února 48“. K tomu by asi stejně došlo, ale mohlo to vypadat méně trapně.

S konziliem prý Zeman nebyl spokojen, protože mu lékaři příliš doporučovali prevenci a odpočinek.

O prevenci nebudeme raději mluvit. Odpočinek by ale mohl národ svorně doporučit. Nemusí to však být zrovna na Hradě a asi by bylo uklidňující, kdyby formálním vrchním velitelem ozbrojených sil byl někdo fyzicky a mentálně svěžejší.

Kouzlem nechtěného je, že kontextová reklama na Seznam.cz pod článek zařadila inzeráty „Analýza krve − hubnutí“ a „Výprodej povlečení/akce“. Nepředpokládáme, že by roboti měli smysl pro humor. Prostě si jen kombinují slova. Kdyby Zeman vyrazil vrtulníkem na Sněžku, nabídlo by nám to lyže, penziony a soukromou leteckou školu. Úmysl v tom nehledejme. Leda by to hacknul nějaký potměšilý jedinec z tzv. pražské kavárny. Jenže to už asi není třeba, že?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner