Tak řídí zemi odborníci. Zátah policie na ministerstvu ještě dříve, než koronavirus zmizel

ČTK

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a jeho šéf Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Další pěkný úspěch má za sebou vláda Andreje Babiše. Ta vláda antikorupčního hnutí, která přišla zatočit s klientelistickými vazbami, úplatky, protekcí a tak vůbec. Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu provedli šťáru na ministerstvu zdravotnictví a ve firmách, které za podivných okolností dodávaly státu zdravotnický materiál v době koronakrize. Koronavirus ze země ještě nezmizel, a policie už vyšetřuje dodávky roušek státu.

Mimochodem, těch roušek, které stále nedorazily do poštovních schránek. Jde o velmi pikantní závěr slavného vítězství vlády Andreje Babiše nad čínskou chřipkou. Nekonalo se ani to vítězství. Kvůli neschopnosti vlády se lidé museli ochránit sami. Vláda absolutně zaspala přípravu na pandemii, i když měla nejpozději v lednu informace o tom, co se děje v Číně a že existuje riziko rozšíření nákazy.

Jak teď naznačuje policie, nejen že vláda zcela zaspala a podcenila přípravu na příchod epidemie, ale když už se rozhoupala a začala shánět ochranné pomůcky, rozhazovala státní stamilióny za materiál neznámé kvality. Zajímavé je to ticho. Pokud se někdo chtěl obohatit na koronakrizi a dojil stát, měly by být zveřejněny detaily. Nejsou. Proč? A kdo se chtěl obohatit?

Někdo zřejmě neodolal. Rozhazovat velké peníze s minimální kontrolou podle hesla hlavně rychle, je vždy lákavé. Byly doby, kdy by byl policejní zátah na ministerstvu zdravotnictví na titulní straně Mf DNES. Jenže tyhle doby jsou pryč. Teď Mf DNES šéfuje premiér, kterému se moc nehodí, aby lidé věděli, co se děje ve vládě a na ministerstvech. Takže si dnes přečteme o tom, že v Chorvatsku je koronavirus, a o tom, že v Karviné je koronavirus. Možná škoda, že na severu Moravy (stejně jako do zbytku ČR) nedorazily ty roušky do poštovních schránek, které vláda už několik měsíců slibuje. Takhle vypadá ono líp.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner