Prezident se vypravil na summit NATO. A jak se zdá, cíl byl jediný. Ukázat světu, že „přátelství“ s Donaldem Trumpem není jen hradním zbožným přáním, ale realitou. Zeman dokonce věnoval zbytek ze svých mála sil a vydal se za americkým prezidentem při oficiálním focení. Jak ovšem bylo vidět, celá scénka všechny přítomné spíše pobavila, než že by svého kolegu „státníka“ brali jakkoliv vážně.

Miloš Zeman byl Trumpovým velkým fanouškem, avšak doteď se mu nepodařilo vnutit se do Bílého domu, což původně prezidentská kancelář interpretovala jako domluvenou věc, která je zbržděna pouze nedostatkem času americké hlavy státu.

Ve středu se tak konečně ke svému a hlavně Ovčáčkovu politickému vzoru dostal Zeman na pár metrů. Proto se rozhodl, že ačkoliv má velké zdravotní problémy, které mu téměř znemožňují chůzi, musí Donaldovi podat ruku a všem škarohlídům ukázat, že má v prezidentovi USA politického parťáka. Celý „incident“, zachycený kamerami se ovšem hodí spíše do kategorie zábavných videí (záznam na Twitteru zveřejnil dopisovatel Českého rozhlasu z Bruselu Filip Nerad).

Když se totiž Zeman pozdravil se svým americkým protějškem, rozhodl se vydat potěšit svým uvítáním i další politiky, kteří již netrpělivě čekali na oficiální fotografování. Například na Angele Merkelové však bylo jasně vidět, jak je český prezident v zahraničí vnímán. Německá kancléřka totiž udělala maximum pro to, aby Zemana nedostala do svého zorného úhlu a nemusela ho ze slušnosti pozdravit.

Po svém výletě se však musela česká hlava státu vrátit na místo, které mu na fotografii bylo určeno. Konkrétně – vpravo dolů.

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora