Marketér Marek Prchal skončil u Babiše, spolupráce trvala deset let

Andrej Babiš objímá marketéra Marka Prchala ve volebním štábu ANO v roce 2017. (ČTK)

Andrej Babiš objímá marketéra Marka Prchala ve volebním štábu ANO v roce 2017. | FOTO: ČTK

Marketingový specialista Marek Prchal ukončil spolupráci s předsedou hnutí ANO a neúspěšným kandidátem na prezidenta Andrejem Babišem. Ukončení desetileté spolupráce s bývalým premiérem potvrdil webu Info.cz

Prchal stál za řadou kampaní, díky kterým Babiš několikrát uspěl ve volbách. Poslední troje volby však úspěšné nebyly. „Tak teď,“ napsal Prchal ve středu odpoledne na twitteru.

Marketingový expert bývalého předsedy vlády byl minulý týden vyloučen z profesního sdružení kreativců v reklamě Art Directors Club. Jeho vyloučení deníku FORUM 24 potvrdil již minulou středu večer jeden z členů, který se hlasování zúčastnil. Oficiálním důvodem Prchalova konce bylo, že poškodil jméno klubu lživou reklamou, která je neetická a zakázaná. Cílem kritiky sdružení byla reklama Andreje Babiše před druhým kolem prezidentských voleb. Nikdo z členů nehlasoval pro jeho setrvání a jeden člen se hlasování nezúčastnil.

Prezidentská kampaň Andreje Babiše (ANO) (Pavel Hofman / FORUM 24)

„Art Directors Club Czech Republic vyloučil ze svých řad Marka Prchala. Členové klubu se od jeho aktivit, které souvisejí s kampaní pro prezidentského kandidáta Andreje Babiše, zcela distancují. Zároveň se klub dohodl na vytvoření etického kodexu politické reklamy, která dosud není nikterak regulována,“ napsalo sdružení později na svých webových stránkách. „Způsob, jakým je vedena nynější kampaň, překračuje podle členů ADC nejen profesionální, ale i etické hranice,“ dodala organizace.

Prchal pracoval pro Babiše od roku 2013. Byl členem volebního on-line týmu při volbách do Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR, Evropského parlamentu, na Magistrát hlavního města Prahy a v krajských volbách. Byl také autorem příspěvků Andreje Babiše na sociálních sítích. Podílel se i na tvorbě knihy O čem sním, když náhodou spím, ve které Babiš popsal svoji vizi České republiky pro rok 2035.

Po výhře hnutí ANO ve volbách do poslanecké sněmovny v roce 2017 Marku Prchalovi veřejně a emotivně poděkoval Andrej Babiš na povolební tiskové konferenci. Prchal je držitelem pěti ocenění ADC Creative Awards Louskáček a Zlatý středník.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články