Tak to je síla: Zeman s Putinem v uniformách v ruském kalendáři

Eric Drooker

Miloš Zeman to se svoji proruskou a proputinovskou politikou dopracoval až do politického kalendáře, na jehož titulní straně je v uniformě Rudé armády. Vedle něj maďarský premiér Viktor Orbán, dále Vladimir Putin, běloruský diktátor Lukašenko či čínský prezident. Na kalendář upozornil dnes ráno web Reflex.cz.

Jedná se o tak „mistrovské“ propagandistické dílo ruského kreslíře Andreje Budajeva, které se jmenuje „Za naše vítězství“, že se o některé jeho výtvory z kalendáře musíme s vámi podělit.

Samozřejmě – několik měsíců kalendáře zabírá hrdina, který bude i se zbraní v ruce bojovat za matičku Rus.Tím je Vladimir Putin.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko (ten se ocitl třeba v dubnu, je na kresbě vlevo) je nakreslený v objetí svých amerických přátel.

Americký prezident Barack Obama? Tak ten leda může plavat v moři za lodí s Putinem. To je obrázek ze srpna.

(repro: ČT)

No a vrcholem je červen. Tam pochoduje pod nacistickými vlajkami Angela Merkelová, předseda Evropské komise Donald Tusk (Porošenko uznale přihlíží) a další politici, kteří jsou podle ruského kreslíře v podstatě zločinci.

Podívejte se na některé stránky tohoto kalendář (obrázky se dostatečně zvětší po dvojím rozkliknutí):

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]