Také Empire State Building se stává očkovacím centrem

Empire State Building. (commons.wikimedia.org/CC BY 2.0)

Empire State Building. | FOTO: commons.wikimedia.org/CC BY 2.0

Očkování proti koronaviru se nyní nabízí i v Empire State Building, píše německý Spiegel.de. Na ty, kteří se rozhodnou rychle, čeká „závratné“ překvapení.

Guvernér Andrew Cuomo ve čtvrtek oznámil, že od tohoto pátku do neděle se mohou lidé nechat očkovat ve slavném mrakodrapu uprostřed Manhattanu. Prvních sto očkovaných osob pak bude mít vstup na vyhlídkové terasy mrakodrapu zdarma.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Již dříve se očkovacími centry stala řada dalších známých institucí ve státě New York, například Americké přírodovědné muzeum.

Vláda a společnosti vytvořily řadu pobídek k očkování, jako jsou koblihy, chipsy, lístky na metro, vstupenky do muzeí a na sportovní akce, peněžní loterie a loterie o volná místa na univerzitách pro děti a mládež.

Například ve státě New York byla nedávno dětem a mladistvým nabídnuta další pobídka k očkování: 50 bezplatných míst na univerzitě bylo vylosováno mezi všemi dětmi ve věku 12 až 17 let, které dostaly alespoň jednu dávku očkování a byly zaregistrovány svými rodiči. Nedávno získala jeden milion amerických dolarů jako odměnu za očkování vakcínou Corona také občanka z Ohia.

Ve státě New York, kde žije přibližně 19 milionů obyvatel, je již plně očkováno více než 60 procent dospělých, ale v poslední době očkovací kampaň oslabila. Tento trend lze pozorovat v celé zemi. Vzhledem k rozšířenému skepticismu k očkování se tempo očkovací kampaně snižuje, takže se pro občany vymýšlejí různá lákadla.

Empire State Building je 102patrový mrakodrap ve stylu art deco v centru Manhattanu v New Yorku ve Spojených státech. Byl navržen společností Shreve, Lamb & Harmon a postaven v letech 1930 až 1931. Její název je odvozen od „Empire State“, přezdívky státu New York. Budova má výšku do střechy 380 m a včetně antény měří celkem 443,2 m. Empire State Building byla nejvyšší budovou světa až do výstavby Světového obchodního centra v roce 1970; po jeho zřícení v roce 2001 byla Empire State Building opět nejvyšším mrakodrapem města až do roku 2012. Od roku 2020 je sedmou nejvyšší budovou v New Yorku, devátým nejvyšším dokončeným mrakodrapem ve Spojených státech, 49. nejvyšším na světě a šestou nejvyšší volně stojící stavbou v Americe.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]