Také se ptáte, jak z toho ven? Rozšířené vydání Obrany před Babišem nabízí odpověď

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Obrana před Babišem | FOTO: FORUM 24

Když jsme v roce 2018 vydali knihu Obrana před Babišem, byla rychle vyprodaná a za pár měsíců nakladatelství objednalo dotisk. Teď přišel čas pro další krok. Na základě reakcí čtenářů jsme se rozhodli připravit nové, rozšířené vydání. Již nyní si můžete objednat Obranu před Babišem v novém vydání. Jde o rozhovor se šéfredaktorem deníku FORUM 24 Pavlem Šafrem o vzestupu i úpadku českých médií v polistopadové historii české společnosti, nyní s novou kapitolou „Jak z toho ven“.

OBJEDNÁVEJTE ZDE

Proč právě „Jak z toho ven“

Už téměř dva roky jezdíme po celé České republice a debatujeme s těmi, kdo mají zájem o média, politiku a kdo mají starost o to, jakým směrem dál půjde Česká republika. Nejčastěji se nás ptáte na to, co se dá se současnou situací dělat, a tak jsme se v pokračování rozhovoru rozhodli formulovat odpovědi na ty nejdůležitější otázky a výzvy.

  1. Jak udržet sílu protestů a občanského odporu?
  2. Jak se zbavit hegemona politické, ekonomické a mediální moci?
  3. Jaká bude demokracie po Babišovi a jak zabránit dašímu babišismu?

Právě třetí otázku považujeme za nejdůležitější. Nejde o spor s jedním konkrétním člověkem, ale o celý systém, který je založený na barbarském a kolosálním střetu zájmů, na kolaboraci a na mentálních pozůstatcích totalitní moci, která zde vládla čtyřicet let a od níž jsme se nedokázali dostatečně odstřihnout. Právě proto chceme formulovat vizi o demokracii po Babišovi. O takové demokracii, která bude odolná vůči autoritářským predátorům. Která zabezpečí naší společnosti civilizovaný a moderní systém vlády a veřejné kontroly. Která zamezí predátorům dobývání moci na základě marketingové manipulace a zfalšovaných politických formací, kde je členská základna jenom nedůstojným komparsem v rukou miliardáře.

Víme dobře, že zastánci demokratické a pluralitní společnosti, kteří se hlásí k západní civilizaci, často v této době prožívají skepsi vůči budoucnosti. Právě proto je třeba hledat cesty, jak z toho ven. Nepřestávat hájit pravidla, právní stát a západní orientaci země. Snažit se a věřit, že společně, v naší přirozené pluralitě, udržíme to, co jsme získali v roce 1989: vzestup, modernitu a svobodu. Nic z toho ale není možné uhájit bez silných demokratických politických stran a bez silných nezávislých médií, jež brání veřejnost před manipulací a lží.

Pokud si objednáte rozšířené vydání Obrany před Babišem s kapitolou Jak z toho ven, podpoříte naši práci. Děkujeme!

K dostání je i audioverze knihy, najdete ji ZDE.