Takové hledání tu ještě nebylo. Neznámý muž se přidal k pátračům, ti se nestačili divit

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Většinou pátrání po pohřešovaných lidech končí šťastně, občas bohužel tragicky. Ale výsledek záchranné akce na západě Turecka je vskutku nevídaný. V provincii Bursa se totiž tento týden rozběhlo velké pátrání po padesátiletém muži, který se zatoulal do lesa a nevrátil se. Když už vše nějakou dobu probíhalo, připojil se k pátračům i neznámý muž, z něhož se posléze vyklubal člověk, kterého se záchranáři do lesa vydali hledat. A pomyslnou třešničkou na celé neobvyklé příhodě je fakt, že dospělý muž u pátračů škemral, aby ho netrestali moc přísně, jinak ho „otec zabije“.

Podle tureckých médií, na něž se odkazuje britská BBC, padesátiletý Beyhan Mutlu v úterý popíjel s přáteli v provincii Bursa na západě země, když se náhle zatoulal do lesa a zmizel. Když se ani po uplynutí delší doby nevrátil zpátky, jeho manželka a kamarádi zburcovali místní úřady, které obratem vyslaly do oblasti tým pátračů.

Poslanec a expremiér Andrej Babiš (ANO) (Evropská unie)

Podle portálu NTV následně padesátiletý muž na záchranáře náhodou narazil a rozhodl se, že se k nim přidá. Podle médií trvalo několik hodin, než Mutlu ke svému vlastnímu překvapení zjistil, že pohřešovaným člověkem, po němž se pátrá, je on sám. Vše mu docvaklo až v momentě, kdy pátrači začali hlasitě volat jeho jméno. Až tehdy se ozval a oznámil, že hledání už nemusí pokračovat.

Poté ho jeden ze zúčastněných záchranářů odvedl stranou, aby zaznamenal jeho výpověď. A ta opravdu stála za to. „Netrestejte mě moc tvrdě, důstojníku, jinak mě můj otec zabije,“ žadonil údajně muž, kvůli němuž se pátrači do lesa rozjeli. Policisté pak zahanbeného Turka odvezli domů. Není každopádně jasné, jestli od nich za svoji eskapádu dostal nějakou pokutu, nebo ne.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]