Tank, houfnice nebo protiletadlový systém. V Praze začíná výstava zničené ruské vojenské techniky

Zničená ruská vojenská technika je v Praze. (Velvslanectví Ukrajiny / se souhlasem)

Zničená ruská vojenská technika je v Praze. | FOTO: Velvslanectví Ukrajiny / se souhlasem

V pondělí 11. července se v Praze otevírá výstava zneškodněné vojenské techniky ruské okupační armády. Ministerstvo vnitra Ukrajiny dovezlo do Prahy ruskou bojovou techniku ukořistěnou Ozbrojenými silami Ukrajiny v bojích s okupanty, například tank T-90, protitankový komplet Šturm, protiletadlový systém Buk, minometný systém Chosta nebo houfnici Msta. Součástí expozice budou i některé z více než 3 000 raket a střel vypálených ruskou armádou na ukrajinská města. Expozice bude k vidění do 24. července na Letenské pláni v Praze.

Zneškodněná bojová vozidla se stanou dle sdělení ukrajinského velvyslanectví v Praze připomínkou válečných hrůz, které s sebou přinesla ruská agrese proti Ukrajině, ale zároveň symbolem naděje ve vítězství demokratické Evropy nad agresorem. Výstava by rovněž měla vyjadřovat ukrajinskou vděčnost České republice za dodané zbraně a munici, které pomáhají obráncům bojovat proti ruským útočníkům. 

()

Na zahájení výstavy, jež se bude konat pod záštitou pražského primátora Zdeňka Hřiba a Kanceláře prezidenta Ukrajiny, promluví také eurokomisařka pro vnitřní věci Ylva Johanssonová, místopředseda vlády a ministr vnitra ČR Vít Rakušan a ministr vnitra Ukrajiny Denys Monastyrskyj. 

Na jedinečné výstavě, která v Praze potrvá do 24. července, se podílela ministerstva vnitra a ministerstva obrany Ukrajiny a České republiky. Spolupořadateli pražské výstavy jsou městské části Praha 7 a Praha 1, Velvyslanectví Ukrajiny v Praze a organizace Post Bellum. Facebookovou událost naleznete zde.  

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články