TASS je zplnomocněn ohlásit: Rusové uctívají památku teroristy a přinášejí květiny

Rusové přinášejí květiny k poctě vraha Sulejmáního. (Instagram)

Rusové přinášejí květiny k poctě vraha Sulejmáního. | FOTO: Instagram

Jak to říká TASS, tak to bude pravda. Ve smyslu deníku Pravda. Ruská agentura nám píše, že „íránští občané s bydlištěm v Moskvě a ruští státní příslušníci přinášejí květiny do budovy íránského velvyslanectví v ruském hlavním městě na počest vzpomínky na velitele síly Íránu revolučních gard Kásima Sulejmáního, kterého v pátek zabily americké síly poblíž Bagdádu“.

TASS uvádí, že na místo dorazilo mnoho íránských studentů, kteří jsou tu na výměnném pobytu, a také zástupci íránských médií, „spolu s ruskými občany, kteří vyjádřili solidaritu s íránským lidem“.

„Vlajka na íránském velvyslanectví je na půl žerdi. Tisková služba velvyslanectví informovala TASS, že k tomu došlo na všech íránských diplomatických misích po celém světě.“

Raketový útok poblíž letiště v Bagdádu zabil tento týden hlavu jednotek Kuds a operace byla provedena na pokyn amerického prezidenta Donalda Trumpa. Podle Pentagonu byla akce defenzivní, protože měla za cíl chránit americké jednotky v Iráku a dalších zemích. Washington obvinil Sulejmáního z toho, že začátkem tohoto týdne stál za násilnostmi proti velvyslanectví USA v Bagdádu. Írán slibuje velkou pomstu.

Co říká TASS, zcela kopíruje názory kremelského vedení. Rusko má s Íránem silné vazby. Ostatně zmínka o íránských studentech, kteří jsou v zemi na „výměnném pobytu“, mluví sama za sebe. Bylo by zajímavé vidět, co je to za Rusy, kteří také nosí květiny k poctě arciteroristy, který plánuje a provádí vraždění Američanů v zahraničí. Česky by se řeklo, že jsou buď hloupí, nebo navedení, nebo zaplacení.

Kremelské pokrytectví je patrné z toho, že putinovský režim je zodpovědný za zavraždění zběhlého agenta Litviněnka poloniem a za pokus o vraždu Skripalových ve Velké Británii. A to je jen vrcholek ledovce.

Je jistě legitimní se obávat, k čemu tato akce povede, ale plakat nad Sulejmáním je asi takové, jako kdyby někoho pohoršil atentát na Hermanna Göringa.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]