Táta by byl zděšený, říká Jan Hrušínský v rozhovoru pro Revue FORUM

Eric Drooker

V pondělí 15. března vychází nové číslo Revue FORUM a v něm najdete velký rozhovor s hercem a principálem Divadla Na Jezerce Janem Hrušínským. Časopis najdete v trafikách, na čerpacích stanicích OMV a také ZDE elektronicky.

Jan Hrušínský je kromě jiného známý svým zájmem o společenské dění. A hovořili jsme také o tom, co by asi na dnešní dobu říkal jeho tatínek Rudolf. Byl by zděšen, kam jsme republiku za třicet let demokracie dovedli. Nevěřil by vlastním očím, kolik trestně stíhaných nebo jen obviněných lidí z rozkrádání je ve vedení země. Kolik estébáků a sprostých lhářů ovlivňuje naše životy a ohrožuje naši svobodu. Jsou najednou všude. Ve Strakově akademii, na Pražském hradě, v politických stranách a hnutích nebo ve strategických firmách. Skutečnost, že trestně stíhaný estébák rozhodl o uzavření kultury, by tátovi určitě připomněla období nacistického protektorátu. Od té doby totiž divadla nikdy úředně zavřená nebyla, zaznělo v rozhovoru, který celý najdete v Revue FORUM.

PŘEDPLATNÉ REVUE FORUM ZDE

Časopis Revue FORUM je ale i tentokrát nabitý skvělým a zajímavým obsahem. Hlavním tématem čísla je vládnutí podle Andreje Babiše a Miloše Zemana, a tedy bez ústavy. Ptali jsme se právníků na to, jak je možné, že vláda vyhlásila nouzový stav bez souhlasu poslanecké sněmovny.

Jeli jsme se také podívat do Chebu, zavřeného města na okraji pozornosti. Mluvili jsme s firmami, na něž současná krize dopadla skutečně tvrdě. Viděli jsme oceněnou Krajinu ve stínu a přinášíme také rozhovory s Jiřím Burianem nebo s dvojicí evangelických farářů Pastoral Brothers, kteří dobyli svět internetu. Nechybí ani Nová Orientace!