Teď to začne. Nejdřív mlžení a pak se dozvíme, že všechno vymysleli v CIA

Vladimir Putin  (AdobeStock)

Vladimir Putin | FOTO: AdobeStock

Protože je průšvih s ruskými „muži činu“ příliš velký, bude třeba postupně zpracovávat publikum. Fáze šoku nebude trvat příliš dlouho. Na to jsou tady už dávno připravené postupy, které se používají v podobných příležitostech, protože k takovým nepříjemnostem docházelo poslední dobou příliš často.

Všechna vysvětlení už vlastně byla připravena, protože pořád bylo co řešit. Otrava poloniem, otrava novičokem, další otrava novičokem, sestřelení malajského civilního letadla na východní Ukrajině, občas chycení ruští vojáci tamtéž, náhodné sebevraždy Putinových odpůrců v zahraničí, to všechno už si mnohokrát vyžádalo odpověď ruské propagandy.

FORUM 24 (archiv)

Pokud se nedá vůbec popřít, že se událost stala, musí se začít tvrdit, že je kolem věci málo informací. Potom přijde obvyklý tah ruských dezinformátorů. Ti se nepokoušejí nabídnout jednu důvěryhodnou vlastní verzi, ale pracuji metodou plošného náletu. Nabídnou alternativních verzí velmi mnoho, takže nastane totální zmatek. Je najednou zastřelen v noci nějaký Putinův odpůrce? Nejspíš organizovaný zločin, Čečenci, agenti Západu, kteří provokují, osobní nepřátelé. Je potřeba toho do prostoru hodit co nejvíc. Vzor Večerníček rozhazující papíry. Výsledným dojmem má být, že věci jsou příliš složité. Kdo ví, jak to bylo, pravda je někde uprostřed, za vším jsou určitě velké peníze, komu to slouží a tak dále.

Není těžké odhadnout, jakými cestami se teď rozpatlávání celé aféry bude ubírat. Nejdřív se řekne, jak je možné, že se o výbuchu mluví až sedm let poté, co k němu došlo. Pak se bude říkat, že Rusové přece nemají na něčem takovém zájem. Proč by to dělali? Chtějí tady stavět elektrárnu (pravda, k akci došlo předtím , než se o dostavbě začalo vážně mluvit, ale to nebude vadit, to se zase překryje řadou jiných tvrzení).

Nakonec všechno dopadne tak, že podezřelými budou ve skutečnosti Američané. Vždyť oni chtějí do konfliktu zatáhnout ostatní země, napadnout Rusko, přisvojit si jeho přírodní zdroje, zničit svébytnou a vyspělou ruskou civilizaci, která má přece byzantské kořeny a sahá snad až někam do doby apoštolů. A vůbec, vždyť to přece byla Rudá armáda, která osvobodila půlku Evropy! Jak by mohl někdo osvoboditele podezírat z toho, že by snad chtěli někoho napadnout?

Pak přibude strašení tím, co se stane, když se budeme moc ozývat. Když nebudeme mít ruský plyn, zmrzneme tady. Západ nás zradí a zmrznout nechá, vzpomeňte si na mnichovskou zradu. Měli bychom být raději nezávislý stát, který se neklaní ani Washingtonu a Bruselu, ani Moskvě. (V praxi to znamená klanět se Moskvě. Někteří takoví hlasatelé už to trénují dlouho.) Máme být mostem mezi Východem a Západem, neutrální, věnovat se obchodování bez ideologie a tak dále.

Prokremelský Aeronet byl aktivní už v sobotu večer: „Američané stupňují teror a píchají klackem do ruského medvěda tak moc a tak bolestivě, aby se rozběhl a vtrhl na Ukrajinu. A měl by na to medvěd svaté právo. Jenže medvěd má mozek génia a ví, že to nesmí udělat. Američané proto posílají každý den na Ukrajinu mamutí transportní letadla a posílají tam vojenskou techniku a bůhví, co dalšího. A poslušní vazalové Američanů přikládají pod kotel bezpečnostní eskalace.

Američané uvalili ve středu na Rusko nové sankce a vyhostili 10 ruských diplomatů. Poláci hned ve čtvrtek jako nejvěrnější vazal USA č. 1 na známku podpory USA vyhostili 3 ruské diplomaty. A Česko jako druhý nejvěrnější vazal USA vyhostil v sobotu 18 diplomatů, to číslo je symbolické, protože 18 znamená AH, tedy Adolf Hitler, tedy symbol toho, že Vladimira Putina považuje Praha za Adolfa Hitlera, proto použili ten diplomatický symbol 18 vyhoštěných diplomatů.“

Tak ten závěr už je takové mystické tajemno, které je Aeronetu vlastní. Jinak ale argumentace tím, že jsme tlačeni do války, nepochybně u někoho zabere.

Rusko už všechno popřelo a začalo i vyhrožovat, že „poneseme následky“. Prostě přátelství, že by pohledal.

Andrej Babiš na té tiskové konferenci s Janem Hamáčkem vypadal dost otřeseně. My už různé jeho lítostivé stavy známe, tak je bereme s rezervou. Tohle je ale skutečně vážný problém a část jeho rozechvělosti může být opravdová. Tady narazil zas jednou na skutečně velké pány. Na nějaký „soulad ústavních činitelů“ můžeme zapomenout. Zeman a spol. už nemají co ztratit a budou v koutě nejspíš nebezpečně kopat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]