Těhotná žena tvrdila, že pandemie je podvod. Teď se nakazila a prosí lidi, aby zůstali doma

Eric Drooker

Stále se najde mnoho lidí, kteří uvěřili konspiračním teoriím a lžím o tom, že koronavirus neexistuje a je pouhým výmyslem politiků. Občas se ovšem stane, že se popírači pandemie sami nakazí, a pak změní názor. To je podle deníku Daily Mirror i případ mladé ženy z Velké Británie.

Tori Howellová je již dvaadvacátý týden v jiném stavu. Doteď si trvala na svém a tvrdila, že covid-19 není skutečný. Nechala se totiž ovlivnit konspiračními teoriemi. „Přečetla jsem si na internetu o viru tolik věcí a upřímně jsem myslela, že je to spousta nesmyslů. Celé měsíce jsem totiž neznala nikoho, kdo by se nakazil,“ přiznává Britka.

Šířila, že covid neexistuje. Nyní změnila názor. (zdroj: Tori Howell)

Po vlastním pozitivním testu ovšem Tori své názory velmi rychle přehodnotila. Osmadvacetiletá žena z Gloucestershire nyní přiznává, že jakmile se u ní začaly projevovat příznaky nemoci, začala o vymyšleném viru silně pochybovat. „Poslouchala jsem každou konspirační teorii a věřila jsem jim. Teď už vím, že to nebyla pravda,“ říká Howellová. „Ten virus je skutečný,“ dodává.

„Začalo to nachlazením a bolestmi hlavy. Od neděle mi bylo špatně, ztratila jsem chuť a čich,“ vzpomíná žena, která trpí astmatem. „Teď skoro nemůžu dýchat, užívám steroidy a antibiotika. Beru zpět vše, co jsem kdy řekla,“ přiznává Tori svůj omyl.

I když má sama zdravotní problémy, nenarozenému synovi se daří dobře. „O něj v tuto chvíli nemám obavy. Nikdy se tolik nepohyboval, což je skvělé,“ říká Howellová. Pro všechny má nyní úplně jiný vzkaz, než šířila doteď. „Moje zpráva lidem je: Prosím, zůstaňte doma. Nikomu bych nakažení nepřála,“ svěřila se Tori.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články