Těhotné ženy riskují při špatném používání bezpečnostního pásu, varuje lékařka

Ilustrační foto (pixabay.com)

Ilustrační foto | FOTO: pixabay.com

V těhotenství si ženy musí dávat pozor na mnoho věcí. Od správné životosprávy, důležitého cvičení až k výběru hezké výbavičky. Jak ovšem upozorňuje doktorka, o níž informuje The Daily Mirror, existuje i často opomíjený problém při cestování autem.

Používání pásu v automobilu je tak samozřejmou věcí, že málokdo z nás zřejmě někdy přemýšlel nad tím, že by to mohl dělat špatně. Podle lékařky na pohotovosti je však častá chyba zřetelná například u budoucích maminek.

Doktorka Katie se proto v příspěvku na TikToku rozhodla ukázat, na co si musí dát těhotné ženy pozor, aby neohrožovaly své nenarozené dítě. „Pracovala jsem na pohotovostním oddělení a starala jsem se o mladou dámu, která byla ve třetím trimestru těhotenství, vzpomíná lékařka.

@dr.katie.h

Safety first!! Share this with a pregnant person to raise awareness! #pregnancytips #caraccident #seatbeltcheck #cartiktok #pregnancyjourney #34weeks

♬ original sound – Dr Katie

Pacientky se zeptala, zda měla při jízdě zapnutý bezpečnostní pás, ta jí potvrdila, že ano. „V tu chvíli mi došlo, že ne každý může znát nejbezpečnější způsob, jak mít pás během těhotenství, říká Katie.

Odbornice na videu předvádí nejlepšího styl připnutí pásu. Ramenní popruh je umístěn mezi prsa a přes rameno a břišní pás je umístěn pod břichem. Častou chybou je podle Katie, že si ženy dávají pás přes břicho.

„Rovněž byste měli mít sedadlo co nejdále od volantu, aby se předešlo možnému nárazu airbagu do břicha, upozorňuje lékařka a připomíná, že po jakékoliv nehodě, třeba i nepatrné, je nutné navštívit lékaře či porodníka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články