Úterních demonstrací proti Andreji Babišovi a ministryni spravedlnosti Marii Benešové se ve dvou stovkách měst zúčastnily tisíce lidí. Jen na brněnském Dominikánském náměstí se jich sešlo až dva a půl tisíce. Nejsledovanější tuzemská televize Nova však opět informaci potlačila.

Zatímco její internetový portál TN.cz věnoval protivládním protestům už několikrát velký prostor, do zpravodajské relace Televizní noviny se dostala jen zhruba minutová reportáž. Živý vstup z Olomouce navíc televize zařadila až po půlhodině od začátku nejsledovanějších zpráv.

Pro tvůrce nováckého zpravodajství jsou zřejmě důležitější informace o krizi ve vztahu budoucí slovenské prezidentky Zuzany Čaputové a konec kariéry biatlonistky Gabriely Koukalové. Takové reportáže totiž běžely v první půlhodině zpravodajské relace. Podobným stylem televize informovala také o velké demonstraci na Václavském náměstí 21. května. Pozitivní zprávou však určitě je, že se nejdůležitější událost dne na obrazovky Novy dostala. Ještě nedávno o tom totiž televize mlčela úplně.

Jinak se k věci postavila druhá komerční televize Prima. O protestech informovala už 7 minut od začátku svých hlavních zpráv. Úterním demonstracím pak celkově věnovala téměř tři minuty živými vstupy z Brna, Českých Budějovic a Liberce. Až po patnácti minutách stopáže hlavní zpravodajské relace mluvila o protestech veřejnoprávní Česká televize v Událostech.

Organizátoři demonstrací z iniciativy Milion chvilek pro demokracii požadují demisi ministryně Marie Benešové a trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše. Předseda spolku Mikuláš Minář pak premiéra vyzval ke společné účasti v televizní debatě. Pokud Babiš nepřijde obhájit své kroky do studia, uskuteční se v úterý 4. června další masivní demonstrace na Václavském náměstí v Praze. Na tu poslední dorazilo více než 50 tisíc lidí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner