Televizní anticena pro Xavera, Jílkovou a Soukupa

Udílení cen (repro ČT)

Udílení cen | FOTO: repro ČT

Český filmový a televizní svaz FITES rozdal při slavnostním večeru audiovizuální ceny za rok 2019. Kromě ocenění výjimečných počinů ve filmové a televizní tvorbě se udělovala i anticena Kyselý citron. Porota vybrala tentokrát hned tři držitele.

Cenu dostal moderátor Českého rozhlasu a internetové televize XTV Lubomír Xaver Veselý, moderátorka pořadu České televize Máte slovo Michaela Jílková a majitel a moderátor TV Barrandov Jaromír Soukup.

()

U Xavera Veselého porotci vyzdvihli jeho „podbízivý styl moderování a to, že projevuje sympatie či antipatie ke svým hostům ve studiu“. U Jílkové zdůraznili její „pavlačový způsob“ moderování a to, že „v pořadu vítězí hrubost a emoce nad věcnými argumenty veřejné debaty“. U Soukupa zdůraznili „místy až bizarní způsob moderování a nakládání s informacemi“. Jediný, kdo si cenu osobně převzal, byl Luboš Veselý. „Snažíte se nás tady zostudit za vydatné podpory České televize,“ řekl Veselý, který je jedním z kandidátů do Rady ČT.

FITES také udělil Hlavní cenu Trilobit 2020 hercům Jiřímu Schmitzerovi a Ladislavu Mrkvičkovi za jejich role ve filmu Staříci. Poctu za celoživotní dílo v podobě Ceny Vladislava Vančury si v berounském kulturním domě Plzeňka osobně převzal legendární herec Vladimír Pucholt žijící v Kanadě. Slavnostní předání cen se uskutečnilo ve swingové atmosféře. Hostem programu byl Original Vintage Orchestra Petra Kroutila.

Vyšlo na webu Hlídacípes.org

Doplněno s využitím informací ČTK

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]