Telička se pustil do Babiše kvůli omluvě Pirátům. Moje děti by se za mě styděly, vzkázal

Bývalý eurokomisař  Pavel Telička. (Evropský parlament)

Bývalý eurokomisař Pavel Telička. | FOTO: Evropský parlament

Premiér Andrej Babiš (ANO) v sobotu oznámil, že se nebude omlouvat Pirátům. Ti jej k tomu minulý týden vyzvali v předžalobní výzvě kvůli výroku, že chtějí lidem zdaňovat přebytečné metry bytů a nastěhovat do domácností migranty. Bývalý europoslanec za hnutí ANO Pavel Telička předsedovi vlády vzkázal, že by se při takovém chování nemohl podívat do očí svých dětí.

„Jak určitě víte, Pirátská strana mě vyzvala k omluvě. Tak to ani náhodou. A chci dodat tohle. Jsou to jejich zdrojované citace. Nemám se zač omlouvat a myslím, že to dobře ví,“ oznámil v sobotu premiér Andrej Babiš na svém twitterovém účtu, kde zároveň sdílel svůj komentář pro deník Právo s názvem Piráti migranty prostě vítají.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Piráti minulý pátek zaslali premiérovi předžalobní výzvu, ve které ho vyzvali k omluvě za šíření lži, že chtějí lidem zdaňovat přebytečné metry bytů a nastěhovat do domácností migranty. Reagovali tím na Babišův čtvrteční příspěvek na twitteru a žádají ho, aby lživé tvrzení ze sociální sítě stáhl.

Na sociálních sítích se v minulém týdnu po vystoupení Andreje Babiše ve sněmovně rozpoutala debata o rozporu v postoji premiéra ke sdílené ekonomice. „My nechceme sdílet naše auta. My nechceme sdílet naše byty. My nechceme sdílet naši zemi,“ ohradil se v projevu proti Pirátům. V své knize „O čem sním, když náhodou spím“ přitom před několika lety napsal, že lidé budou brzy sdílet automobily, byty a chaty.

Rozpor pak Babiš na sociální síti vysvětloval tím, že mu jde o dobrovolné sdílení. „Ne povinně, jak to mají v plánu Piráti, co chtějí nejdřív mapovat byty, zdanit přebytečné metry a pak vám tam někoho nastěhovat. Nejlíp nějakého migranta,“ napsal na twitteru.

Na příspěvek Andreje Babiše, že se Pirátům omlouvat nebude, reagoval v neděli bývalý eurokomisař a poslanec Evropského parlamentu za hnutí ANO Pavel Telička. „Člověk by měl být schopen se podívat svým dětem do očí. Já, kdybych se choval jako Vy, tak bych to nedokázal. A myslím, že moje děti by se za mě styděly. Vy to máte jinak. Ale stydí se za Vás většina národa,“ vzkázal premiérovi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články