Téměř celá rodina zemřela na covid během týdne. Uvěřili antivakcinačním dezinformátorům

Ilustrační foto (Pexels.com/Korhan Erdol)

Ilustrační foto | FOTO: Pexels.com/Korhan Erdol

Francis Goncalves z Cardiffu přišel během jednoho týdne o rodiče a bratra. Všichni tři se rozhodli nenechat se očkovat, protože byli zděšeni dezinformacemi šířenými odpůrci očkování.

Případ popisuje mj. list Guardian. Francis Goncalves, který pracuje jako kuchař, uvedl, že se jeho 73letý otec Basil nejspíš nakazil covidem v nemocnici a jeho 65letá matka Charmagne a 40letý bratr Shaul potom při rodinné večeři.

Říká, že všichni tři, kteří žili v Portugalsku, odmítali nechat se očkovat. Goncalves by chtěl, aby sdílení jeho smutné zkušenosti z vlastní rodiny pomohlo očkovacím skeptikům, aby vakcínu neodmítali.

„Nechali se nachytat na spoustu propagandy proti očkování. Lidé, kteří se bojí, se chytí do pasti a jsou jako kořist. Chtěl bych jim sdělit toto: Proč by vám vláda chtěla ublížit tím, že vám dá vakcínu? Jaký by to mělo smysl? Mluvil jsem s tolika lidmi, kteří mají z vakcíny strach a stojí je to životy.“

Třiačtyřicetiletý Goncalves říká, že jeho rodiče měli nějaké běžné zdravotní potíže, ale jeho bratr byl „nejzdravější člověk“, kterého znal, a věří, že by mu vakcína zachránila život. „Pokud zrovna necvičil v posilovně nebo neběhal, chodil na procházky. Už 15 let nepil a jedl rostlinnou stravu,“ dodal Goncalves.

Všichni tři byli pohřbeni na hřbitově v Lisabonu.

Rodina pochází z Jihoafrické republiky a v roce 2015 se přestěhovala do Cardiffu. O rok později se rodiče a bratr přestěhovali do Portugalska, odkud otec pocházel.

Goncalves říká: „Můj otec se vydával ze všeho. Nosil rozbité boty, abychom měli to nejlepší. Miloval mámu a ona milovala jeho. Matka by pro nás udělala cokoli. Můj bratr byl můj nejlepší přítel.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]