Temný scénář se přiblížil: TV NOVA může odvést Čechy z Evropské unie

FB

Petr Kellner | FOTO: FB

Představte si, že lídr dosud marginální strany, která má v programu vystoupení České republiky z Evropské unie, dostane důkladný prostor na nejsilnějším televizním kanálu. Lži o diktátu z Bruselu, o vítačích migrantů v Německu nebo o morálním úpadku Západu se na obrazovkách milionů Čechů prolnou s Ordinací v růžové zahradě a rajským světem reklamních spotů.  Myslíte si, že je to nemožné? Jenže ono to možné je, a dokonce už brzo.

Člověk by se někdy moc rád pletl. Když Andrej Babiš v roce 2013 koupil vydavatelský dům Mafra a ovládl dva významné liberální deníky, tak bylo jasné, že je to znásilnění novin kvůli mocichtivosti jednoho miliardáře, který chce ovládnout stát. Ačkoli mnozí respektovaní novináři takový scénář tehdy vylučovali a varovali před zbytečnou hysterií, tak se tento scénář naplnil beze zbytku. Česká společnost byla zbavena důležitých nástrojů veřejné kontroly a stala se bezbrannější vůči kolosálnímu konfliktu zájmu a nepřiměřené kumulaci moci v rukou Andreje Babiše.

Nyní stojíme na prahu možného naplnění dalšího temného scénáře. Podnikatel Petr Kellner, který je známý úzkou vazbou na exprezidenta Václava Klause a přátelskými vztahy s prezidentem Milošem Zemanem, usiluje o opětovné ovládnutí nejsilnější komerční televize TV NOVA. Tyto spekulace nyní čerstvě potvrzuje článek na serveru HlídaciPes.org, který se intenzivně zabývá vlastnickými vztahy v českých médiích a zájmy českých oligarchů.

Americká společnost Time Warner / AT&T hodlá prodat českou televizní jedničku pod hlavičkou CME už nejméně dva roky.  Před dvěma lety se spekulovalo o tom, že CME by byla k mání asi za dvě miliardy dolarů. Nyní ale Američané údajně požadují vyšší částku, protože hospodářské výhledy jsou u TV NOVA pozitivní a očekávají se vyšší zisky. I pro mocného mogula, jakým je Kellner, jde zřejmě o značně vysokou cenu, a nebylo by tudíž špatné, kdyby se mezi proruskými silami ve střední a východní Evropě našel ještě někdo, kdo by se akce zúčastnil.

Jestliže se obchod Kellnerovi povede, tak je Česká republika v nejvyšším stupni ohrožení. Vliv TV NOVA na české voliče je naprosto zásadní. V posledních letech TV NOVA silně podporovala Andreje Babiše i Miloše Zemana a výsledek se dostavil ve volebních místnostech. Jakmile se k tomuto nejsilnějšímu komunikačnímu kanálu dostanou otevřeně proruské síly, může se velmi snadno stát, že antievropské tažení v české společnosti převáží a křehká podpora obyvatelstva pro členství v Evropské unii se vytratí. Vzhledem k tomu, jak houževnatě náš údajně proevropský prezident prosazuje referendum o setrvání v EU a jaké síly udržují ve sněmovně při životě Babišovu formálně proevropskou vládu, tak stačí málo, aby se Česká republika ocitla definitivně na skluzavce k czexitu, a tudíž do náruče ruského medvěda. Protože jsme v tak silné míře už skoro zapomněli na naše ruské poddanství, na teror a bídu, tak nám hrozí, že si ho zopakujeme.

ČTK

O proruské a pročínské orientaci Petra Kellnera nemá smysl pochybovat. Jistěže tyto inklinace dokáže zastřít jalovými řečmi o konzervativních hodnotách. Jeho přátelé Klausovi si tyto hodnoty vykládají přesně opačně, než kde stále stojí rodina demokratických a svobodných národů Evropy.

Proslýchá se, že Američané, kteří vlastní NOVU, mají z obchodování s Kellnerovou PPF „reputační problém“. Nebude se jim lehko vysvětlovat na banketech, proč věnovali nejsilnější českou televizi otevřeným agentům Ruska a Číny. Ale z hořké zkušenosti, jak velmi solidní firma RBVG Düsseldorf věnovala Mladou frontu DNES a Lidové noviny Andreji Babišovi, víme, že to bolení břicha se dá různě zmírnit. Někdy jde prostě jen o píár. Je třeba tvrdit, jak vůbec nejde o politiku, nýbrž jen a pouze o byznys, a vyděšené redakce lze uklidnit malými bonbonky.  Jindy zase musí východní oligarchové zaplatit západním byznysmenům přirážku za reputační problém. Nezodpovědnost západních podnikatelů je zřetelná. Tím, že nás házejí přes palubu, neoslabují jen demokraticky orientované lidi zde, na východní hranici západní civilizace. Oslabují tím Západ jako takový.

Zároveň je třeba dodat, že za naši svobodu nenesou tu první a hlavní zodpovědnost západní mediální domy, které nás opouštějí.  Neseme ji my sami. A v této souvislosti je velmi tristní sledovat, jak se demokraté v médiích i v politice neumějí zorganizovat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner