Tenisky určené pro Baracka Obamu jsou k mání za půl milionu

Barack Obama (pixabay.com)

Barack Obama | FOTO: pixabay.com

Vzácné tenisky značky Nike, které byly vyrobeny pro bývalého amerického prezidenta, se dostávají do prodeje. Jak uvádí deník New York Post, cena je 25 000 dolarů (zhruba 500 tisíc korun) a boty jsou ve vynikajícím stavu, přestože mají už 12 roků.

Pátek se stane pro návštěvníky webu aukční společnosti Sotheby’s lahůdkou. K dispozici totiž budou tenisky, které měly říkat „pane“ velkému basketbalovému fanouškovi Baracku Obamovi. Jeden na vlas stejný pár skutečně bývalý prezident USA v roce 2009 získal. 

Tenisky za „pouhých“ 25 tisíc dolarů (zdroj: repro sothebys.com)

Druhý exemplář, velikosti 12,5, byl jakýmsi prototypem, který společnost Nike před dvanácti lety vyrobila. Speciální boty mají na jazyku prezidentskou pečeť a na nártu číslo „44“, které vyjadřuje, kolikátou hlavou státu Obama byl.

Na vložkách se objevuje číslice „1776“. Tedy rok, kdy byla ratifikována Deklarace nezávislosti Spojených států amerických.

„Je nám potěšením uvést na trh tak jedinečnou položku,“ říká Brahm Wachter ze společnosti Sotheby’s. Prodej oficiálně začíná v pátek v 16:44.

O Baracku Obamovi je známo, že je velkým fanouškem týmu NBA Chicago Bulls. S basketbalem je spojen i jeden rituál, který bývalý prezident USA praktikoval před volbami. Pokaždé si našel čas, aby si šel svůj oblíbený sport zahrát. Například v roce 2012 se mu podařilo zlákat i Scottieho Pippena. S bývalým parťákem Michaela Jordana a šestinásobným vládcem NBA v týmu neměl problém vyhrát.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články