Tenisová legenda žijící s Ruskou si postěžovala na Američany. Sputnik to okamžitě poslal dál

repro Sputnik

M. Navrátilová na Sputniku | FOTO: repro Sputnik

Tenistka Martina Navrátilová poskytla rozhovor slovenskému deníku Pravda a neuniklo to ruskému Sputniku. Pravda si v článku všímá spolupráce české hráčky se Slovenkou Danielou Hantuchovou ve veteránské soutěži ženských legend v australském Melbourne.

Navrátilová, která jako první sportovkyně světového formátu otevřeně přiznala svou lesbickou orientaci, je od roku 2006 ve vztahu s o 15 let mladší poslední Miss Sovětského svazu z roku 1991, Ruskou Julií Lemigovovou.

repro Sputnik

Bývalá světová tenisová jednička, která v roce 1975 emigrovala z husákovského Československa do Spojených států a o šest let později získala americké občanství, si v rozhovoru postěžovala právě na Američany.

Sportovní rubrice Pravdy řekla, že Američané prý nemají rádi tenisty z bývalého východního bloku, především Rusy, ale i ostatní Slovany. Podle tenisové legendy mají lidé ve Spojených státech slovanskou fobii. Výrok, přeložený ze slovenštiny do češtiny, rychle převzala česká mutace prokremelského webu Sputnik, financovaného z Ruska.

[galerie]

Co by na to řekly české hokejové legendy, které prorazily v zámořské NHL?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner