Tenistka Kvitová byla přepadena ve svém bytě, musela na operaci

Petra Kvitová (Archiv F24)

Petra Kvitová | FOTO: Archiv F24

Tenistka Petra Kvitová musela na operaci levé ruky, kterou jí dnes při přepadení pořezal neznámý útočník. ČTK informaci potvrdil její mluvčí Karel Tejkal a agentuře Reuters manažerka pro zahraničí Katie Spellmanová.

„Na základě konzultací bylo rozhodnuto a v tuto chvíli se Petra podrobuje operaci ruky. Po skončení zákroku budeme informovat o jejím stavu,“ uvedl Tejkal. „V současnosti podstupuje čtyřhodinový zákrok na ruce,“ sdělila emailem Reuters zahraniční PR manažerka české tenistky Spellmanová, Angličanka žijící v Torontu.

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu byla dnes ráno přepadena ve svém bytě v Prostějově. Při přepadení se bránila a má řezné rány na levé ruce, ve které drží raketu. Nejspíše jsou zasaženy i šlachy, proto musela podstoupit chirurgický zákrok.

„V mém bytě mě napadl muž s nožem. Po pokusu o obranu mám ošklivé zranění na levé ruce a jsem otřesená, ale naštěstí jsem naživu. Jsem silná a budu bojovat tak, jak mě znáte,“ napsala Kvitová odpoledne na sociálních sítích v angličtině. V češtině dodala, že děkuje za vzkazy a podporu. „Nebojte se o mě,“ dodala.

Šestadvacetiletá hráčka se přitom teprve zotavovala z únavové zlomeniny zánártních kůstek pravé nohy, kvůli které dnes zrušila účast na Hopmanově poháru. Příští týden plánovala, že začne nohu zatěžovat, a chtěla stihnout turnaje v Austrálii.

Nejznámějším případem napadení tenistky v minulosti byl útok na Monicu Selešovou. Bývalou světovou jedničku ale napadl muž během zápasu v Hamburku v roce 1993 a bodl ji nožem do zad, protože byl bláznivým příznivcem Steffi Grafové.

Podobně jako Kvitová byla doma přepadena bývalá ruská tenistka Anna Čakvetadzeová. Maskovaní lupiči v roce 2007 hráčku i její rodiče svázali a poté zmizeli s penězi a cennostmi v celkové hodnotě přibližně čtyř milionů korun.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]