Teroristé chystají útok v Praze, je přesvědčen Zeman

Eric Drooker

Česká republika, zřejmě Praha, se podle prezidenta Miloše Zemana stane dříve nebo později cílem teroristického útoku islámských radikálů. Prezident to řekl během dnešní návštěvy Ústeckého kraje. V Lovosicích hovořil o dokončení dálnice D8 z Prahy do Drážďan a slíbil, že přiletí helikoptérou na otevření posledního úseku přes České středohoří, které je plánováno na konec příštího roku. Do Loun se sice prostřednictvím sociálních sítí svolávali odpůrci hlavy státu, nakonec se jich sešla jen necelá desítka.

Praha nebude první, ale na řadu přijde

Zeman v debatě se studenty gymnázia v Bílině na Teplicku řekl, že s terorismem je potřeba tvrdě bojovat. Při úvahách o možném útoku i v Česku prý vychází z toho, jakým způsobem islámští radikálové útočili v evropských zemích. Připomněl útoky v Londýně, Madridu nebo naposledy v Paříži. Z těch se podle Zemana dá vystopovat charakteristický postup teroristů.

ČTK

„Dříve nebo později proběhne nějaký teroristický útok i v České republice. Podle toho modu operandi zřejmě v Praze. Ale skoro bych si tipnul, že ještě předtím proběhnou útoky v Londýně, v Berlíně a možná i v některých dalších zemích, které jsou pro teroristy zajímavější než malá Česká republika, protože v těchto zemích tyto útoky vyvolají větší paniku,“ řekl Zeman.

Podle prezidenta je potřeba s terorismem tvrdě bojovat. „Já sám se domnívám, že boj proti terorismu musí být daleko radikálnější a účinnější včetně vyhošťování podezřelých osob ze země,“ dodal.

Příznivci předčili odpůrce

V Lovosicích, kde nyní končí dálnice D8 z Prahy do Drážďan, čekalo na prezidenta zhruba 250 lidí. Zeman věří, že na konci příštího roku bude moci slavnostně otevřít poslední úsek přes České středohoří.

V Lounech se sešla jen necelá desítka Zemanových odpůrců, i když podle příslibů na Facebooku jich mělo být desetkrát tolik. Lidé měli o diskuzi s hlavou státu mimořádný zájem, řada z nich se do místního divadla nedostala.

Eric Drooker

Policie v Lounech nasadila více hlídek, v terénu byly i antikonfliktní týmy, zasahovat ale nemusely a vše se obešlo bez incidentů. Protest proti Zemanovi spoluorganizoval na Facebooku lounský živnostník Jan Petržilka. „Vadí mi Zemanova prezentace a postoje,“ řekl novinářům. Před divadlo dorazilo i několik Zemanových příznivců s transparenty, kteří rozdávali zelené karty.

Radní návštěva Zemana nezajímala

Přivítání hlavy státu se v Lounech odmítli zúčastnit dva radní a jeden zastupitel Loun za TOP 09, mezi kterými je i poslanec Michal Kučera. V prohlášení uvedli, že postoje hlavy státu rozdělují společnost a podporují radikální a fašizující postoje.

Ve středu čeká Zemana třetí, poslední den návštěvy. Zamíří do elektrárny v Ledvicích na Teplicku, kde se setká s vedením společnosti a bude diskutovat se zaměstnanci. Návštěvu zakončí v Kadani na Chomutovsku setkáním s představiteli města a starosty okolních obcí a diskuzí s občany.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner