Test novičokem odhalil, kolik je ve sněmovně pomahačů Ruska. Dost

Tomio Okamura (SPD), Vojtěch Filip (KSČM) a Andrej Babiš (ANO) (ČTK)

Tomio Okamura (SPD), Vojtěch Filip (KSČM) a Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Test novičokem. Tak by se dala nazvat dnešní  schůze sněmovny. Mělo to být obyčejné rozebírání ostudy a ohrožení země, které má na svědomí Miloš Zeman. Jenže koalice ANO, SPD, KSČM se za pomoci ČSSD rozhodla ukázat, že slouží Zemanovi a Rusku.

Neumožnili zahájení projednání bodu, který prosadily demokratické strany. Koalice se tak opět odhalila v plné kráse. Jde o nedemokratický pakt poslanců jejichž cílem je chránit zájmy Ruska a Zemana. Přitom řádné projednání sněmovnou mohlo alespoň symbolicky umazat část ostudy, kterou Zeman v této kauze napáchal. Mohli jsme ukázat, že sice máme prezidenta, který má raději ruštinu, než angličtinu, ale jinak jsme tu celkem v pořádku. 

Neukázali. Ted už si na nás zahraniční partneři nebudou jen s posměchem ukazovat prstem, případně nás litovat kvůli tomu, jakého máme prezidenta. Ted už budou jen s hrůzou sledovat, co se to u nás děje. Nemáme jen prezidenta kolaboranta. Máme i většinu poslanců ochotně sloužících onu kolaborantovi, tedy Rusku.

Jde o mimořádnou ostudu a odhalení pravého stavu České republiky. Zeman se v kauze novičok dopustil bezprostředního ohrožení naší bezpečnosti a mimořádného znevážení České republiky u spojenců a partnerů. Sněmovna v koalici Babišistů, komunistů a extremistů v tomto pokračuje. Ostuda nad ostudy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]