Testování meteoradaru způsobilo děs konspirativců. Spustili 5G a chtějí nás zavraždit!

Ilustrační foto (Pixabay/Mysticsartdesign/F24)

Ilustrační foto | FOTO: Pixabay/Mysticsartdesign/F24

Je pravda, že koronavirus, Soros a technologie 5G skutečně existují. Existují dokonce i zednáři a iluminátů je po světě tolik, že se nedají ani spočítat. To je ale asi tak všechno. Pohádek se z toho dá ovšem navařit hodně. Teď je zrovna hitem technologie 5G. Stačí cokoli, aby se konspirativci rozjeli. Teď jim stačila chyba při testování meteoradaru a už sedí na svém chromém, leč bujném koníkovi.

Při opravě meteoradaru Brdy se na veřejnost začal šířit snímek obrazovky, který trochu připomíná zóny po jaderném výbuchu.

Doprovází ho varování:

„!!! VŠICHNI POZOR!!!

TAKHLE VYPADÁ PRVNÍ SPUŠTĚNÍ 5G NA PLNO!!!!!

JE TO VRAŽDA!!!!!“

„Konspirátoři rozšířili snímek obrazovky s tím, že takto intenzivně vyzařují sítě páté generace spuštěné na části území hlavního města Prahy. Přitom kruhový obrazec zasahoval téměř celé území republiky. K tomu se pojila i informace, že dochází k poškozování zdraví obyvatel,“ řekl pro iRozhlas.cz radní Českého telekomunikačního úřadu Lukáš Zelený.

„Jednalo se o servis radaru. Při kalibraci měření vznikl únik dat, nebyla to reálně naměřená data. Po zjištění byla chybná data odstraněna a takřka okamžitě byli upozornění partneři, například Letový provoz,“ říká tamtéž Petr Novák, vedoucí radarového oddělení.

repro: iRozhlas,cz

Kdo se na meteoradar někdy dívá, tak ty barvičky zná. Jenomže to nebude konspirativcům vadit. Ti si to zařadí do svého obrazu světa a nepochybně usoudí, že nějaké mocné síly v pozadí se prozradily a teď mažou stopy. Kdo někdy diskutoval s nějakou konspirační duší, tak ví, že je to dost marné.

Masáž je to ale rozsáhlá. Je třeba ocenit vizuální stránku takových výplodů. Trochu to připomíná pomalovanou maringotku v lunaparku, ale na někoho to může působit. Těch barev!

Tak třeba mladá paní Kseniya ve facebookové skupině Neočkujeme 13. srpna poněkud odbočila od tématu teroru pomocí zločinného očkování a sděluje: „Jak je možné, že Český telekomunikační úřad na svém webu vysílá širokopásmový přenos dat na 60 GHz? Je známo, že lidé nedokáží přijmout kyslík, který je vystaven 60 GHz. (…) V dosahu frekvence se molekuly kyslíku v krvi lidí rozkmitají jako v mikrovlnce, nastává krevní hypoxie a člověk se začíná pomalu dusit.“ Původ je prý v tajném americkém projektu, jehož cílem je vyvinout zbraň, která bude schopna zabít miliony lidí.

Facebook

Také se poslední dny cítíte občas jako uvaření? Tak už víte, čím to je.

Nebo:

Twitter

Proč mají někteří lidé sklon věřit spíše konspiračním teoriím než běžným vysvětlením? Psychologové se tím zabývají a nacházejí tu některé společné rysy. Jedním z nich je to, že určité typy touží po sjednocujícím vysvětlení. Když rozeberete konspirační teorii na součástky, přestávají jednotlivé dílky dávat smysl.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Proč by někdo do newyorského WTC pomocí nesčetného množství lidských mravenečků nosil výbušniny, aby pak ještě simuloval náraz letadel? To jsou základní otázky a místo toho tito jedinci nakonec všechno zamoří pomocnými argumenty, kde se s otevřenou pusou dočtete záplavu údajů o vlastnostech materiálů nosných konstrukcí. Jak víme z historie, skutečné spiknutí musí být pokud možno jednoduché, nesmíte do něj zatáhnout moc lidí a nesmí se chystat dlouho, protože jinak všechno praskne. Nejspíš předem a zcela jistě potom. Taky jako spiklenci musíte mít dost štěstí, protože se skoro vždycky něco pokazí. Kdyby nezasáhla náhoda, tak by následník trůnu v Sarajevu přežil. Kubiš s Gabčíkem by mohli o roli náhody dost vyprávět.

To je psychologická stránka věci. Dalo by se ještě mluvit o vlivu krize autority, složitosti světa, která u někoho vzbuzuje úzkost, o pocitu uspokojení z vlastnictví „vyššího vědění“.

Pak je tu také vliv toho, co mnozí neradi slyší. Že šíření konspirací je prima kšeft a politická zbraň. Ještě si toho užijeme dost.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]