Těžká volba agenta Bureše. Jít na Národní v noci, nebo brzy ráno?

Fb Andreje Babiše

Andrej Babiš a jeho tým mají dnes každoroční velmi těžké dilema. Jít na Národní třídu s věncem v noci, nebo brzy ráno? Kdy tam bude nejméně lidí, kteří by Babiše tradičně vypískali? To je hlavní téma agenta Bureše a jeho podřízených v těchto hodinách.

17. listopad je pro bývalého bolševika, estébáka a komunistického prominenta každoroční noční můra. Při loňském projevu v Národním muzeu se téměř rozplakal, když přiznával, že nebyl tak statečný jako Václav Havel. Nebyl, no. Zatímco Havel seděl v komunistickém vězení, Babiš cestoval a užíval si všech vymožeností svobodného světa.

Ale zpět k Národní. Položit věnec tam Babiš prostě musí. Jenže jak to udělat? V posledních dvou letech zkusil obě varianty a žádná z nich nedopadla zdárně. V loňském roce k pamětní desce rychle došel v brzkých ranních hodinách. A stejně potkal odpůrce.

V roce 2018 na to šel jinak. Věnec přinesl krátce po půlnoci. A opět tam byli. A proč vlastně Babiš přišel tehdy už tak brzy? Oficiálně proto, že brzy ráno letěl do Švýcarska za svým starším synem. To bylo v době, kdy Andrej Babiš mladší řekl novinářům, že mu jeho otec dal podepsat nějaké papíry k Čapímu hnízdu, nechal ho unést na Krym, kde ho jeho „strážce“, zaměstnanec Agrofertu, držel. Když se mu povedlo utéct, poslal zprávu policistům do ČR. Jenže po tom, co promluvil s novináři, si ještě stihl postěžovat, že Babiš starší tlačí na jeho matku, aby on mlčel. Následně si taťka Babiš letěl se synem zahrát šachy, jak sám popsal. Od té doby Babiš mladší nekomunikuje.

Takže jak tentokrát? Přes den 17. listopadu se pan premiér na Národní třídu jistě neodváží. Ještě nezkusil takovou pěknou třetí hodinu ranní, to by tam mohlo být celkem málo lidí. To je jen takové doporučení.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner