Těžkej Pokondr svou novinkou Schízy Babiše nepotěší. Zakázat ji už ale nemůže

Těžkej Pokondr (Facebook)

Těžkej Pokondr | FOTO: Facebook

Populární moderátorská dvojice Miloš Pokorný a Roman Ondráček, známá také jako Těžkej Pokondr, udělala pro sebe velmi nečekanou věc. Pánové totiž změnili text jedné ze svých předělávek a v nové verzi reagují na kauzu Čapí hnízdo, především pak na snahu premiéra Babiše udělat ze svého syna blázna.

Celosvětový hit Easy proslavený především skupinou Faith No More se po zásahu Pokorného, Ondráčka a Xindla X stal písní o údajném duševním stavu Andreje Babiše mladšího, který měl být svým otcem „uklizen“ na Krym, aby nemohl vypovídat v kauze Čapí hnízdo. Po reportáži na Seznam Zprávy byl navíc předsedou vlády označen za schizofrenika, kterému nejde věřit ani slovo. Tím měla být celá záležitost zametena pod koberec.

To se ovšem, i díky Pokondrům, jen tak nestane. Absurdita celé situace je totiž tak neskutečná, že přiměla mnohé umělce k ostrým vyjádřením. Pokorný s Ondráčkem na to jdou po svém, tedy s nadhledem a vtipem. I když tentokrát při sledování nového klipu lehce běhá mráz po zádech a je cítit, že nyní se jedná o téma, které oba moderátory a zpěváky zasáhlo víc než jiná politická, kterým se zatím úspěšně ve své tvorbě vyhýbají.

Když naposledy Roman Ondráček a Miloš Pokorný slyšeli jméno Andrej Babiš a mělo to vliv na jejich práci, končili zrovna na Frekvenci 1. Nehodilo se totiž, aby Jaroslav Kmenta hovořil v jejich pořadu o své knize Boss Babiš.

Nyní už žádné rádio nemůže z pozice zaměstnavatele Pokondrům diktovat, k čemu se smějí vyjadřovat, ale je jasné, že na Rádiu Impuls Schízy rozhodně neuslyšíte. Kdo další bude mít odvahu novinku Těžkýho Pokondra vysílat, je otázkou.

Text písně „Schízy“ v aktualizované verzi:

Intro Babiš: …můj syn je schizofrénik!!!

Můj fotr řek, že je to schizofrénie

Copak já jsem ňákej magor

Dřív jsem lítal vytuněným tryskáčem

A teď mám nervů plnej lavor

Je to hnůůůj…

 

Já mám schízy

A nechtěl jsem hnízdo Čapí

Včíl mám schízy

A táta ego čiperný

 

Já vím, že jsem v háji

Fakt v háji

Tak polykám prášků fůru

Furt ňákej sajrajt

Nenacházím klid

Chci klít

Jó Kujva

 

Mám schízy

Ač dříve jsem bejval bourák

Včíl mám stíhy

A už jen ve Švajcu kňourám

Babiš: Nikdy neodstupím, nikdy!!!

 

Text: Roman Ondráček, Miloš Pokorný, Ondřej Ládek (Xindl X) Režie: Radomír Ševců CINEANT, Miloš Pokorný, Roman Ondráček Poděkování: Petr Jablonský, Petr Smazal, firma CALVADOS.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]