Tisíc počítačů pro děti kvůli studiu doma. Firma teď hledá dobrovolníky

Ilustrační foto (Adobe Stock)

Ilustrační foto | FOTO: Adobe Stock

Společnost Mironet se rozhodla v době, která je náročná pro nás všechny, zajistit 1000 počítačů dětem z rodin v nouzi pro jejich domácí studium a vyzývá veřejnost, aby se také zapojila.

„Hledáme rodiny, kterým se kvůli situaci způsobené koronavirem nedostává prostředků, a jejich děti nemohou studovat na dálku. Těmto chceme pomoci. Zároveň hledáme dobrovolníky, kteří nám s tímto projektem chtějí pomoci. Mironet rodinám zajistí zapůjčení až 1000 počítačů Mironet a pokusí se získat další, které třeba někdo jiný už nevyužívá. Mironet bude spolu s nadačním fondem IT People koordinovat práci dobrovolníků, kteří se mohou do akce zapojit darem, svojí prací nebo alespoň sdílením. Všichni se mohou u nás zaregistrovat na stránce www.mironet.cz/koronavir, kde jsou i další informace k celé akci,“ vysvětluje majitel společnosti Robert Novotný.

Pomoc je určena primárně rodinám, které mají dítě školního věku, nemají pro něj zajištěno vybavení pro školní vzdělávání na dálku a kvůli výpadku příjmů si jej nemohou dovolit nakoupit. Jedná se o rychlou zápůjčku techniky, kdy ji společnost Mironet po odeznění krize na konci června odebere zpět, a pokud se jedná o techniku od dobrovolníků, bude poté věnována těm rodinám, které si nemohou dané vybavení pro své děti dovolit dlouhodobě.

Technika bude ze strany Mironetu zapůjčena za symbolických 320 Kč měsíčně. Poplatek slouží také k tomu, aby tato služba nebyla nadužívána a dostala se k těm, kteří ji nyní opravdu potřebují. Darovaná bazarová technika od dobrovolníků bude poskytnuta buď za poplatek, nebo v některých případech zcela zdarma (podle vyhodnocení konkrétního případu a možností).

Pro využití počítačového vybavení ke vzdělávání na dálku je třeba internetového připojení, které bude Mironet, Nadační fond IT People a dobrovolníci zajišťovat rodinám podle místní situace a možností. Budou jednat se sousedy, s místními poskytovateli, se samosprávami a s operátory. Lidé, kteří se chtějí zapojit jako dobrovolníci a chtějí nabídnout své nepotřebné přístroje, nebo lidé, kteří chtějí o zapůjčení techniky požádat, najdou formuláře na adrese www.mironet.cz/koronavir. O zapůjčení vybavení mohou lidé žádat také na telefonním čísle 234 700 800.

Mironet navazuje na svoji pomoc spoluobčanům, kdy při povodních v letech 2002, 2010 a 2013 vyvinul metody vedoucí k záchraně IT vybavení a elektroniky poničené zaplavením. Do pomoci vložil celkem 1,2 milionu korun a výsledkem pomoci byla zachráněná technika v celkové hodnotě přes 8 milionů korun. Stejného pákového efektu chce Mironet dosáhnout současnou akcí. Nyní je krizí zasaženo celé Česko, a je proto připraven do této akce vložit řádově více peněz.

„Mironet je IT e-shop s miliardovým obratem, s fungující logistikou a schopností řídit projekty. Navíc díky předchozí pomoci máme zkušenosti a známe potřebné postupy v poskytování pomoci – věříme proto, že i tento rozsáhlejší projekt jsme schopni zvládnout a zajistit. Je však jasné, že pro úspěch projektu potřebujeme místní dobrovolníky v celé ČR, kteří zajistí odběr, instalaci a distribuci techniky, a rovněž  lidi, kteří nám pomohou akce v místě organizovat. Také věříme, že nám spoluobčané pomohou nalézt rodiny, které tuto naši nabízenou pomoc nyní potřebují,“ dodává Robert Novotný.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články