Tisíce lidí budou demonstrovat proti Babišovi. Akce se přesunula na Václavské náměstí

Demonstrace proti Babišovi a komunistům (Zbyněk Pecák)

Demonstrace proti Babišovi a komunistům | FOTO: Zbyněk Pecák

Po zveřejnění reportáže serverem Seznam Zprávy o tom, že syn Andreje Babiše byl podle svých slov unesen na Krym kvůli kauze Čapí hnízdo, se chystá demonstrace. Ve čtvrtek v 19.00 na do ulic chystají tisíce lidí – a akce se vzhledem k obrovskému zájmu přesunula na Václavské náměstí. Původně se mělo jednat o náměstí Malostranské.

„Požadujeme DEMISI premiéra. Demonstrace Na Václavském náměstí!! !!POZOR!! Vzhledem k počtu nahlášených účastníků, a po komunikaci s městem jsme museli demonstraci přesunout na Václavské náměstí!! Děsivé svědectví Andreje Babiše juniora. Únos Andreje Babiše mladšího na Krym, prohlášení za neschopného vypovídat, uklizení syna našeho premiéra!“ píší organizátoři na Facebooku.

A zveřejněny byly také otázky: „Jsme civilizovaná země? Jsme stále ještě právní stát? Kam až musíme klesnout? Proč policie případ únosu AB ml. odložila, že nedošlo k trestnému činu? Kdo hlídá hlídače? Co všechno AB budeme muset ještě tolerovat? Kam až je ochotný zajít? Za jakou cenu? A proč? Co si asi myslí jeho další tři děti, když tohle vidí? Chápou, že může dojít i na ně?“

V této chvíli je na facebookovou událost přihlášeno několik desítek tisíc lidí. Před časem se podobná spontánní akce konala kvůli komunistovi Zdeňku Ondráčkovi a Václavské náměstí bylo téměř zaplněné.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]