Tisíce policistů zvažují kvůli očkování odchod od sboru. Přesvědčil je Landa, nebo neschopnost státu?

Policie během demonstrace, ilustrační foto (Alena Spálenská / se souhlasem autora)

Policie během demonstrace, ilustrační foto | FOTO: Alena Spálenská / se souhlasem autora

Stát selhal, říká se, píše se. Víme ale, proč? Kvůli tomu, že nechal rozjet další vlnu pandemie. Ale jak ji nechal rozjet? No, protože je spousta lidi neočkovaných a ti zejména plní už kolabující nemocnice. Jenže, ono nejde o to očkování.

Neboli, kdy jste naposledy viděli na ulici policistu? A bylo to za týden jednou, za měsíc jednou? Jednou za půl roku? Tady tak nějak s pěnou dní prakticky bez větší pozornosti prosvištělo médii, že při povinném očkování by odešlo z policie až deset tisíc příslušníků. To je čtvrtina. Současná vyjádření už sice hovoří spíše o dvou tisícovkách, ale i tak je to v situaci, kdy chybí každá ruka, kritické číslo. To až člověka zarazí, kolik novodobých husitů a fanoušků Daniela Žito Landy by třeba mohlo být v našem kruciálním bezpečnostním sboru.

()

Zároveň zarazí, že stát nutnost a bezpečnost očkování nedokáže vysvětlit ani svým vlastním zaměstnancům. A tím pádem je i motivovat, aby dohlíželi na už vydaná protiepidemická opatření. A bránili stát před útoky na něj. Současná vlna pandemie má totiž v sobě průnik tří jevů. Dezinformační kampaň, na kterou, bohužel, sedla i řada novinářů a stali se z nich aktivisti. Jenže. Ono totiž, když hlavní husita vyhlásí, že tenhleten covidismus je stejně nebezpečný jako všechny ty -ismy, tak husiti na všech úrovních vytáhnou sudlice a vzpomenou na vozovou hradbu! Někteří z nich by klidně mohli být i v policii!

Tak se nedivme, že ten slavně vytvořený útvar pro boj s dezinformacemi mlčí. Nebo ví někdo, co tahle parta poslední dva roky dělá? A kdo vlastně brání stát před dezinformační kampaní? Další dva jevy jsou nedodržování protiepidemických opatření a odpor proti očkování. Což je ale průvodní znak husitů jaksi historicky, jít proti opancéřovanému protivníkovi s holým tělem a řemdichem.

Jenže, oni nejsou v ulicích ti policisté, aby tu v supermarketu, tu v obchodním centru nebo na nějaké kulturní akci slušně, ale důrazně lidi upozorňovali na to, že nosit respirátor na bradě není hrdinství, ale pitomost. Ti policisté v ulicích nebyli a nejsou, „někdo“ je tam totiž neposlal. A proč? Protože byly volby a i antivaxeři jsou voliči.

Přece je nebudeme provokovat „policejní šikanou“? Předpokládám, že nějaká taková úvaha proběhla jak ve volebním štábu ANO, tak i ČSSD. A upřednostnili svůj politický zisk před zdravím lidí. To je strašné! Strašné! Že tohle spoustě lidí ještě pořád nedochází.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]