Tisíce ruských vojáků se postavily opilému generálovi. Situace ve výcvikových táborech je neudržitelná

Mobilizovaní ruští vojáci. (Odbor informací a tiskové služby hlavy Republiky Krym / Wikimedia Commons / CC BY 4.0)

Mobilizovaní ruští vojáci. | FOTO: Odbor informací a tiskové služby hlavy Republiky Krym / Wikimedia Commons / CC BY 4.0

Problémy ruské armády na ukrajinském území nezmizely ani po Putinově mobilizaci téměř 300 tisíc mužů či útocích íránských dronů na okupované území. Největší potíží invazních jednotek je totiž zvyšující se odpor řadových vojáků ke službě vlasti. Například v Kazani došlo k protestu dvou tisícovek mužů, kteří se postavili svému generálovi.

Nespokojení odvedenci se v posledních týdnech začali úřadům v Kazani a Uljanovsku vzpírat. Ruské vojáky nejvíce znepokojuje, že by měli být použiti na frontě bez dostatečného výcviku a adekvátního vybavení. Mnozí hovoří o tom, že poslouží jako „potrava pro děla“. To dokazuje i nové video z Kazaně. 

()

Zde se téměř dva a půl tisíce mobilizovaných Rusů postavilo opilému generálovi. Zároveň upozorňovali na nepřijatelné podmínky ve výcvikovém táboře a zrezlé zbraně, s nimiž mají bojovat.

„Generála odsud vyhodili ten hulvát přijel opilý a stěžoval si na naše chování,“ napsal jeden z vojáků na sociální síť. „Máme zrezivělé samopaly ze 70. let, které nejsou vyzkoušené. Je nebezpečné z nich střílet,“ dodal s tím, že návštěvy rodin jsou v táborech zakázány, jídlo dostávají odvedenci nepravidelně. Podpořil tak zprávy z jiných míst, kde jsou mobilizovaní Rusové shromažďováni.

Z fronty často zaznívají kritické hlasy, které hovoří o tom, že vybavení, které mobilizovaní muži dostávají, naprosto neodpovídá tomu, co by nutně potřebovali.

To dokazuje i video ze Stavropolu, kde byli shromážděni někteří bojovníci připravující se na cestu na frontu. Jeden z nich na záběrech ukazuje, čím byl vybaven do války. „Dostali jsme plastové masky na paintball, taková hovadina. Myslí si, že si tady budeme hrát na Hvězdné války,“ říká mobilizovaný muž ironicky.

„Děkujeme za pláštěnku, módní čepici, krátkou bundu, která se do teplot zde moc hodí, i za litrovou termosku, moc nám to pomůže,“ pokračuje. „Top jsou ovšem vojenské taktické rukavice pro děti. Nestrčím do nich ruce a neseděly ani žádnému dalšímu bojovníkovi,“ dodává „voják“.

Kritice neušla ani nezateplená obuv s krátkými tkaničkami, která je podle autora videa spíš na vyhození. „Upřímně, připravili nás na zimu,“ sděluje nakonec bojovník sarkasticky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články